Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
T.C. AMASRA İCRA DAİRESİ 2018/16 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Okunma:

26.09.2018 12:21

 

T.C.

AMASRA

İCRA DAİRESİ

2018/16 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bartın İl, Amasra İlçe, Çanakçılar köyü köyiçi mevkii 185 Ada, 8 Parselde kayıtlı tapuda iki katlı kargir ev ve bahçesi vasfında, 812,54 m2 yüzölçümüne sahip, taşınmaz dikili tarım arazisi olup kapama fındık bahçesidir. Taşınmaz üzerinde bodrum + 2 kattan oluşan yığma tuğla yapının mevcut olduğu, yapı yaklaşık 20 yıllıktır. Binanın bodrumu odunluk ve depo, zemin ile birinci kat ise konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Bartın ili Amasra ilçesi Çanakçılar köyü köyiçi mevkii

Yüzölçümü : 812,54 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Taşınmaz köyde olup; belediye imar planı sınırları dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 98.995,64 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında 3303 Sayılı kanunun 3. Maddesi gereğince idarinin veya ruhsat sahiplerinin maden arama ve işletme faaliyetlerine müdahale edilemez ve bundan doğacak zararlarda mülkiyet hakkına dayanılarak bir hak ve tazminat iddiasında bulunulamaz beyanı bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 09:50 - 10:00 arası

2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 09:50 - 10:00 arası

Satış Yeri : AMASRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1563668234.652019-07-21 03:17:14