Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN İCRA DAİRESİ

Okunma:

28.11.2017 18:30

T.C.

BARTIN İCRA DAİRESİ-2016/783 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri                              : Bartın  ili,Merkez İlçesi,Barkaçboz Köyü,Kocatarla

mevkii, 127 ada 5 parsel sayılı, 1.096,07 m2 yüzölçümüne sahip, tapuda ana taşınmaz niteliği bahçe olan Serdar Durmaz adına TAM hisse oranı ile kayıtlı bulunmakta olup, satışa konu olan bu taşınmaz Kozcağız Belediyesi sınırları dahilinde, uygulama imar planı sınırları dışarısında,plansız alanda kalmaktadır. Parsel eğimli topografık yapıya sahip olup, bahçe olarak kullanılmakta ve üzerinde yapı bulunmamaktadır. Adresi    : Bartın ili,Merkez İlçesi,Barkaçboz Köyü,Kocatarla mevkii

Yüzölçümü                            : 1.096,07 m2 Arsa Payı : TAM

İmar Durumu                       : Kozcağız Belediyesi 19/08/2016 tarih ve 983 sayılı imar durumunu gösterir

yazısı dosyasında mevcuttur.

Kıymeti                                   : 27.000,00 TL KDV Oranı : % 8

Kaydındaki Şerhler : Tüm şerh ve beyanlarla birlikte

1.                                                                     Satış Günü     : 04/01/2018 günü 14:00- 14:05 arası

2.                                                                     Satış Günü     : 01/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                               : Bartın Adliyesi Girişi-Otopark Nizamiye Binası Önü-Merkez/BARTIN

-Satış şartları :

1-         İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-         Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-         İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-         Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-         Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/783 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/11/2017 

BV-2017/450

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1563670111.162019-07-21 03:48:31