Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ZONGULDAK'TA MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK

2 Madenciye Ulaşıldı

Okunma: 1059

01.06.2017 12:06

zonguldak, zonguldak maden ocağı, zonguldak kilimli gelik madeni, ttk, zonguldak

ZONGULDAK'ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi'nde özel maden şirketine ait kömür ocağında mahsur kalan 2 işçiden 32 yaşındaki Volkan Köroğlu'nun ve 34 yaşındaki Tayfun Keskin'in cesedine 31 saat sonra ulaşıldı.

Ayiçi Mahallesi Esenlik mevkisinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan kiraladığı sahada üretim yapan özel şirkete ait kömür ocağında önceki gün saat 20.30'da meydana gelen göçükte işçiler 34 yaşındaki Tayfun Keskin ve 32 yaşındaki Volkan Köroğlu mahsur kaldı. Ardından TTK tahlisiye ve mesai arkadaşları tarafından kurtarma çalışması başlatıldı.

İşçilerden evli ve 3 çocuk babası Volkan Köroğlu'nun cesedi saat 04.30'da kurtarma ekibi tarafından göçükle oluşan kömür yığının içinden çıkartıldı. Köroğlu'nun cesedi, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Köroğlu'nun yakınları bu sırada gözyaşı döktü. Anne Nazife Köroğlu, "Bana oğlumu göstersin. Savcı gelecekmiş. Savcı oğlumu geri verecekse ben beklerim. 2 gündür oğlumu görmedim. Ne olur bana gösterin." diyerek ağladı.
 
2'İNCİ İŞÇİ'YE DE ULAŞILDI
 
 
 
Kömür ocağındaki göçükte mahsur kalan 2'nci işçi 34 yaşındaki Tayfun Keskin'in cesedine 34 saat sonra ulaşıldı. Keskin'in cesedi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastane önüne gelen maden işçinin yakınları gözyaşı döktü.

Etiketler: zonguldak, zonguldak maden ocağı, zonguldak kilimli gelik madeni, ttk, zonguldak
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.74203
0.742492019-09-15 20:57:46