Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA’DAN 26. YIL MESAJI İsim cisim vermedi ama...

Okunma: 985

08.11.2017 12:11

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Rıza Yalçınkaya Bartın’ın İl oluşunun 26. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Yalçınkaya mesajında, “Köklü geçmişi, tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri ve insan yapısı ile Anadolu’da her zaman önemli ve ayrıcalıklı bir yere sahip olan Bartın’ın bu ayrıcalıklı özelliklerine ters düşen yatırım ve faaliyetlerden derhal uzaklaşılmalı ve bu tür uygulamalar için mücadele edilmesi gerekmektedir.” dedi.

 

2 dönem Bartın Belediye Başkanlığı görevi yapan ve 3 dönemdir de ilimizi TBMM’de temsil eden CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Rıza Yalçınkaya Bartın’ın İl oluşunun 26. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Yalçınkaya mesajında “Bartın’ın ayrıcalıklı özelliklerine ters düşen yatırım ve faaliyetlerden derhal uzaklaşılmalı ve bu tür uygulamalar için mücadele edilmesi gerekmektedir.” diyerek termik santrale de göndermede bulundu.

 

Her geçen gün daha fazla katkı

 

Milletvekili Yalçınkaya mesajında 3 bin yıllık geçmişinden günümüze taşıdığı tarihi ve kültürel değerleri ile 7 Eylül 1991 tarihinde il olan Bartın’ın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak büyük değişimler göstermekle birlikte her geçen gün ülkemize daha fazla katkı sağladığını söyledi.

 

İnancım sonsuzdur

 

Bartın’ın vilayet olması için çaba ve emek verenlere teşekkür eden Milletvekili Yalçınkaya, “İl olduğumuz 1991 yılından günümüze kadar geçen 26 yılda şehrin gelişmesine katkı sağlayan herkese, Bartın’a ve Bartınlılara hizmet eden tüm “Bartın sevdalılarına” en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılanlara rahmet diliyor, şükranlarımı sunuyorum. Her şeyin iyisine, güzeline layık olan şehrimizdeki vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içerisinde yaşamaları için üzerine sorumluluk düşen herkesin üstün gayret gösterdiğine ve bundan sonra da göstereceğine inancım sonsuzdur. Bartın’da yaşayan tüm hemşehrilerimin ve yerel yöneticilerimizin bu sorumluluğun farkında olarak çaba gösterdiğini biliyorum.” dedi.

 

Ters düşen yatırım ve faaliyetlerden uzaklaşılmalı

 

Yalçınkaya mesajının devamında, “İlimizi bugünlere taşıyanlara bizler nasıl saygı duyuyorsak, gelecek kuşakların da bizleri saygıyla anması ve hatırlaması için her zaman ve her koşulda sorumluluk gösterme bilincinde olmamız gerekmektedir. Bu doğrultuda, köklü geçmişi, tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri ve insan yapısı ile Anadolu’da her zaman önemli ve ayrıcalıklı bir yere sahip olan Bartın’ın bu ayrıcalıklı özelliklerine ters düşen yatırım ve faaliyetlerden derhal uzaklaşılmalı ve bu tür uygulamalar için mücadele edilmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, şefkatin, kardeşliğin ve hoşgörünün olduğu, huzur ve barışın, birlik ve beraberliğin en güzel sergilendiği illerin başında gelen Bartın’ımızın il oluşunun 26. Yıldönümünü kutluyor, yüreği Bartın için çarpan tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14306
0.143532019-09-15 21:36:55