Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNE OTURDU Ailelerin iddiaları canlı yayını izleyenleri şoke etti... Program sunucusu dahi bu kadarını beklemiyordu...

Okunma: 721

08.11.2017 13:58

BARTIN DOĞUM SKANDALLARI İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ

Bartın, Dr. ihmalleri nedeniyle bebeklerinin sakat doğduğu iddiasında bulunan ailelerin katıldığı programla Türkiye gündemine oturdu. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut canlı yayına katılan anne babaların hedef odağında yer aldı. ŞHOW TV’de yayınlanan programa canlı olarak katılan anne babaların yanı sıra canlı telefon bağlantıları ve sosyal medya mesajlarıyla şikayet yağdı.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sakat doğum ve ölüm haberlerine yönelik olarak yapılan haberler geçtiğimiz aylarda Hürriyet, Milliyet, Akşam, Takvim, Vatan ve Cumhuriyet gibi ulusal yayım yapan gazetelerde geniş yer bulmuştu.

 Gazetelerin yanı sıra ulusal haber sitelerinin manşetlerinde de yer alan haberlerin ardından Bartın Valiliğince açıklama yapılmış ve o açıklamada “İddialar Sağlık Bakanlığı, Valiliğimiz ve Adli Makamlarca hassasiyetle takip edilmekte olup olaylar ile ilgili olarak yapılan inceleme ve soruşturmalarda; somut suç unsuruna rastlanmadığı, adli, idari, disiplin ve mali yönden herhangi bir işlem tesis edilmesine gerek görülmediği anlaşılmıştır.” ifadeleri kullanılmıştı.

Aynı hastanede son 4 yılda çeşitli ihmaller sonucu 1 bebeğin öldüğü, 7 bebeğin de sakat kaldığı ileri sürülürken doğumların da doktor gözetiminde olmadan ebe ve temizlikçiler tarafından yaptırdığı iddia edilmişti.

Uzun süredir gündemden uzak kalan iddialar ŞHOW TV’de canlı olarak ekranlara gelen Zahide Yetiş’le programında yeniden alevlendi.

Zahide Yetiş tarafından sunumu gerçekleşen programa Bartın’dan çok sayıda aile katıldı. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde gerçekleşen doğumlarda Dr. ihmali nedeniyle çocuklarının sakat doğduğunu ifade eden aileler canlı yayında tepkilerini dile getirirken yaşadıklarını da aktardılar.

Türkiye’de geniş yankı uyandıran canlı yayın Bartın’da da çok sayıda kişi tarafından izlenildi. Programa, Bartın’da gerçekleşen doğumlarda bebeklerinin sakat kaldıklarını söyleyen farklı ailelerde canlı telefon bağlantıları ile katılarak yaşadıklarını anlattılar.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’u hedef alan açıklamalar yapan aileler, Dr. Akbulut’un mesleği bırakması gerektiğini kaydettiler.

Canlı yayın sırasında Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut,  telefon bağlantıları ve sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlarla adeta şikayet yağmuruna tutuldu.

Program sunucusu Zahide Yetiş, şikayetlerin hedefi olan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’un telefonla programın çekildiği stüdyoyu arayıp “Ben bu işlerden o kadar yıprandım ki benim de kayınpederim var, karım var, ailem var. O kadar çok yıprattılar ki artık ben bu mesleği bırakacak hale geldim.” dediğini ifade etti.

Uzun yıllar Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’la birlikte çalıştığını iddia eden ismini vermeyen emekli bir hemşire ise programa telefon bağlantısı ile katılarak iddiaların yalan olduğunu savundu. Programa canlı telefon bağlantısı ile katılan ve Op. Dr. Akbulut’u savunan açıklamalarda bulunanlarla mağdur aileler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Program sunucusu Zahide Yetiş canlı yayın esnasında aldığı mesajlar ve şikayetler üzerine, “Biz galiba Türkiye’nin kanayan yarasına parmak bastık. Türkiye’nin dört bir yanından telefonlar geliyor.” dedi.

Programın ardından Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz program sunucusu Zahide Yetiş’in twitter hesabına “Bartın’da Halen günlük kaç doğum hastası muayene olmakta fikrin var mı? Defalarca soruşturulmuş konular için DR.'u linç ettin.” tweeti göndermesi ise dikkat çekti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.61463
0.615222019-09-19 11:46:50