Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TRANSFERE 1 MİLYON HARCANDI

Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut'tan rakamlarla açıklama...

Okunma: 947

08.06.2017 11:50

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, transfer sürecini tamamladıklarını, şu ana kadar 18 futbolcuyla anlaşma sağladıklarını ve transfer bedelinin yaklaşık 1 milyon 100 bin TL olduğunu söyledi.

 

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut Ramazan Bayramı’nda sonra takımın top başı yapacağını belirterek, “Artık en kısa zamanda Ramazan Bayramı’nın hemen sonrasında sahaya ineceğiz. Sevgili futbolcu kardeşlerimizin bir an önce kaynaşmasını, kardeşlik duygularını pekiştirme gayreti içerisinde olacağız. Bu saatten sonra sahada futbolcu kardeşlerimiz konuşacak” diye konuştu.

 

“YÜKLÜ BİR ÖDEME TRAFİĞİNE GİRDİK”

 

Transfer sürecini tamamladıklarını ve şu ana kadar yaklaşık 1 milyon 100 Bin TL transfer harcaması yapıldığını ifade eden Başkan Bulut, “Son olarak Tayfun Ertem transferimizle 18. transferimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bartınspor’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şuan transfer süreci nitamamladık. Ancak takım toplandıktan sonra yapacağız kamp çalışmaları neticesinde ihtiyaç olursa iki tane oyuncu daha alabiliriz. Tabii bu takviyelerde imkan olduğu takdirde yapılacaktır. Çünkü yüklü bir ödeme trafiğine girdik. Transferler kolay oluşmuyor. Şu anda yaklaşık olarak 1 milyon 100 bin lira transfer harcamamız oldu. Bunun 450 bin lirasını kısmen yöneticiler ve Belediye’nin vermiş olduğu destekle ödemiş durumundayız. Bundan sonrada kamp sürecine kadar 600 bin civarında transferlere bir ödememiz olacak.” dedi.

 

"HAZIRDA BİR PARAMIZ YOK”

 

Ekonomik imkanların sınırlı olduğunun altını çizerek açıklamasını sürdüren Başkan Bulut, “Vatandaşlarımızın, şehrin ileri gelenlerin, işadamların, Belediye’nin destekleriyle ve yönetimdeki arkadaşlarımızın gösterdiği özveriyle bu kaynakları sağlamaya çalışıyoruz. Böyle rahat harcama gibi bir şeyimiz yok. Yani hazırda bir paramız yok. Dolaysıyla yönetimdeki arkadaşlarımız beraber esnafından işadamına kadar kurum kurum geziyoruz ve destek istiyoruz. Bu konudaki desteklerini özellikle bu sene için desteklerini esirgemesinler. Ekonomik olarak tıkanmamız gerekiyor. Önümüzde en büyük sorun ekonomi gibi gözüküyor. İnşallah şehir duyarlı olur.” 

 

“İŞİMİZİ ŞANSA BIRAKMAK İSTEMİYORUZ”

 

Bartın halkının elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizen Bulut, “Artık şehrin topa girmesi gerekiyor. Bu kardeşlerimizin hepsi ayrı ayrı bir değer. Şehir, bu futbolcu kardeşlerimizi ne kadar severse, o kadarda bu kardeşlerimiz şehirle bütünleşecektir. Bu bütünleşmeyi sağlayamadıktan sonra 19 transfer değil, 159 transfer yapsak bile, biz takımızı sahiplenmediğimiz sürece başarılı olma olasılığı tesadüfe kalmış olur. Biz işimizi şansa bırakmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“HEDEFE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ”

 

Transfer çalışmalarında futbolcuların en iyilerini almaya çalıştıklarını ifade eden Bulut, “Türkiye’de Bölgesel Amatör Lig statüsünde 4 bine yakın futbolcu topluluğu var. Yönetimdeki arkadaşlarımızla, hocalarımızla, geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübelerle bu topluluğun içerisinde en futbolcuları almaya çalışıyoruz. Şu da bir gerçek ki; en iyi futbolcuyu da alsanız bile bütünleşme ve birlik yoksa, şehir taraftarıyla sahiplenmiyorsa eğer hedefinize ulaşmanız imkansız olacaktır. Ben, bu şehirde yaşayan nefes alan 7’den 70’e herkesin bu futbolcu kardeşlerimize sahip çıkmasını istiyorum. Hemen küsmeden sabırlı bir şekilde yolumuza devam etmeliyiz. Ne istediğimizi bilinçli bir şekilde her platformda yüksek sesle söylemeliyiz. İnşallah omuz omuza vererek, arzuladığımız ve istediğimiz sonuca hep birlikte bu sene ulaşacağımızı düşünüyoruz. Yeni sezonun Bartınspor’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Top artık Bartın’da…” dedi. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14836
0.148752019-09-22 19:06:30