Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET VEKİL ADAYLARI BTV'DE KONUŞTU ...

Okunma: 1275

12.06.2018 11:33

saadet partisi, 24 haziran, bartın, seçim, milletvekili, milletvekili adayı, ünal yurtbay, mücahit mekeç, bartın tv

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay Bartın Televizyonu’nda katıldığı gündem programında, “Biz bu ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi adına yine bu ülkenin insanlarıyla oturup çıkış yolu arıyoruz. 16 yıldır Ak Parti hükümeti bu ülkeyi idare ediyor ama biz 16 yılda ne kadar ileriye gittik. Bu ülkede neleri başardık neleri başaramadık. İç borca, dış borca, cari açığa, eğitime, tarıma bir bakalım. Hep ama hep geriye gitmişiz. İleriye giden bir şey yok. Büyüme oranları rakamlarla oynanarak kamuoyuna lanse ediliyor. İnsanlarımızın ekonomisi büyümedi. Herkes dibine kadar borca battı.” diye konuştu.

 

Bartın Televizyonu stüdyolarından canlı olarak sosyal ağlardan da yayınlanan gündem programı Bartın’da seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. Bülent Bostancı’nın sunumuyla ekranlara gelen program sosyal medyada da binlerce kişi tarafından takip edildi. Gündem programının konukları olan Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç ülkenin içinde bulunduğu durum ve 24 Haziran seçimlerine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundular.

 

Herkes dibine kadar borca battı

 

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay 24 Haziran’da baraj sorunsuz seçime girdiklerinin altını çizerek, “Saadet Partisi’ne verilen her oy bize milletvekili olarak yansıyacak Ülkenin şu anda düşmüş olduğu durumdan çıkmak adına bizim farklılıklarımızı bir kenara koymamız gerektiği fark edildi. Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu bu süreçte büyük emek sarf etti ve bu ittifak kararı alındı. Biz Saadet Partisi olarak kendi logomuz, kendi milletvekili adaylarımız ve kendi Cumhurbaşkanı adayımızla seçime giriyoruz. Biz sadece mecliste yer alabilmek adında ittifakta yer aldık. Biliyorsunuz bu ülkede bir baraj sorunu var. Buradan herkese sesleniyoruz artık baraj sorunu kalmadı. Saadet Partisi’ne verilen her oy bize milletvekili olarak yansıyacak. Bizlerde mecliste halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bize siz CHP ile nasıl ittifak yaparsınız diyorlar. Biz Irak ya da Suriye’yi işgal etmek için ABD ile ittifak yapmıyoruz. Biz bu ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi adına yine bu ülkenin insanlarıyla oturup çıkış yolu arıyoruz. 16 yıldır Ak Parti hükümeti bu ülkeyi idare ediyor ama biz 16 yılda ne kadar ileriye gittik. Bu ülkede neleri başardık neleri başaramadık. İç borca, dış borca, cari açığa, eğitime, tarıma bir bakalım. Hep ama hep geriye gitmişiz. İleriye giden bir şey yok. Büyüme oranları rakamlarla oynanarak kamuoyuna lanse ediliyor. İnsanlarımızın ekonomisi büyümedi. Herkes dibine kadar borca battı. Bu ülke de suni bir büyüme yaratıldı. Betonun, yolların, inşaatların bir gün yenilen bir şey olmadığını herkes anlayacaktı ve anladı. Bize üretim gerekiyor. Türkiye olarak kalkınma adına, refah ve saadet adına üreten bir ülke olmamız gerekiyor.” dedi.

 

Kendi logonuzla seçime giremezsiniz dediler

 

AK Parti ve MHP’nin yer aldığı cumhur ittifakına katılma noktasında Saadet Partisi’ne gelen bir teklif olup olmadığını da yanıtlayan Saadet Partisi Milletvekili Adayı Yurtbay, “Evet görüşmeler oldu ama bizden Saadet Partisi’ni kapatmamız istenildi. Bizim kapatılacak bir partimiz yok. Genel Başkanımız bu yönde tavrını ortaya net bir şekilde koydu. Bu ittifakın içinde yer alamaya karşı değildik ama amaçları bizi yok etmekti. Bizi kendi logomuz, kendi amblemimiz ve kendi milletvekili adaylarımızla ittifaka davet etmediler.  İttifakın içine bizi almak isterken asıl amaçları partimizi bitirmekti. Bize kendi logonuzla seçime giremezsiniz dediler. Bizde bunu kabul etmedik.” dedi.

 

“Bizim önce üretim yapmamız lazım”

 

Türkiye’de neden erken seçim kararı alındığına da yanıt veren Saadet Partisi Adayı Yurtbay, “16 yıldır iktidarda olan bir parti seçime 1,5 yıl kala erken seçim kararı aldı. Bizde soruyoruz, siz bu ülkede ekonomiyi düzeltmek için kanun çıkarmak istediler de engel olan mı oldu? Bu ülkede emekliye zam yapmak ve asgari ücrete zam yapmak istediniz de size engel olan mı oldu? Tarımı kalkındırmak istediniz de mecliste size kim engel oldu. Hangi kanunu çıkarmak istediler de çıkaramadılar. İşte bunu tüm vatandaşlarımızın sorgulaması gerekiyor. Seçime 1,5 yıl varken erken seçim kararı aldılar. 1,5 yılda neler yapılabilirdi? Biz bu ülkeyi 11 ay gibi bir sürede şaha kaldırdık. 96 yılını hatırlayanlar gayet iyi birliler ve iyi hatırlarlar bu 11 aylık süreci. 1,5 yılda çok şeyler yapılabilirdi ama maalesef gelinen noktada görüldü ki ekonomi tıkandı, ülke tıkandı. Gelinen noktada artık döndüremiyorlar. Cari açığımız o kadar büyüdü ki doların, altının artması bundan kaynaklanıyor. Bunu dış güçler yapıyor dediklerine bakmayın eğer bizim cari açığımız bu kadar artmamış olsa dolar artmış bize ne yazar. Zaten cari açığımız bu kadar artmamış dolarda artmaz. 220 milyar dolardan dış borcumuzu aldılar ve şu anda dış borcumuz 260 milyar dolar. Peki bu süreçte ne yaptılar? Ülkeyi fabrikalarla mı donattılar? Tarımı mı kalkındırdılar? Hayvancılığımı kalkındırdılar. Sanayileşmede dev adımlar mı attılar. Tamam her yere yollar yaptılar, hastaneler, havalimanları ve binalar yaptılar ama bunlar insanlarımızın karnını doyurmuyor. Biz bunu söylerken siz yatırımlara karşısınız diyorlar ama atı arabanın arkasına bağlamanıza gerek yok. Bizim önce üretim yapmamız lazım. Eğer üretirsek cari açığımız kapanır ve fazla verir. Bunu Çin, Almanya başarıyor. Biz neden başaramıyoruz. Eğer cari açığı kapatırsak fazlasıyla zaten yolları da yaparız, havalimanlarını da yaparız, hastaneleri de yaparız. Şu anda yapılan hastanelerde tıpkı yapılan köprüler gibi. Hastaneler özel bir şirket gibi olacak ve o şirketi yönetenlere hasta garantisi verilecek. Eğer verilen sayının altında hasta sayısı olursa bunu yine devlet karşılayacak. Bu tür yöntemler yanlış. Biz en doğru yöntemlerle yatırımları gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“Saman ithal ediyoruz”

 

Günümüzde yerli tohum özelliğinin bile kaybedildiğini ve tohum kartelinin İsrail bağlantılı bir firmanın elinde bulunduğunu kaydeden Saadet Partisi Milletvekili Adayı Yurtbay, “Şu anda bağda, bahçede, tarlada ürettiğimiz ürünlerin tohumlarını ayırıp ve tekrar o tohumları ektiğinizde ürün alamıyorsunuz. Eskiden parayla tohum alınmazdı. Bağda, bahçede, tarlada üretilen üründen çıkan tohum kullanılırdı. Hayvancılıkta da çok geriye gittik. Kendi kendine yetebilen bir ülkeydik geçmişte. Şimdi mısır, fasulye, bulgur, prinç gibi ana mahsuller bile yurt dışından ithal ediliyor.  Bu utanılacak bir şey. Daha da utanılacak bir şey var. Saman ithal ediyoruz. İşte geldiğimiz nokta bu. Bir diğer unsurda bizim tarım ve hayvancılığı kalkındırmakla birlikte katma değerli ürünler üretmemiz gerekiyor. Örneğin yazılımlar gibi. PC, cep telefonu ve program yazılımları gibi. Bugün kullandığımız telefonların neredeyse hepsini ithal ediyoruz. Eğitimi de düzeltmemiz gerekiyor. Eğitimde son 16 yılda yaşanan değişiklikler, sınav sistemlerinde ki değişikliler artık eğitim sistemimizin körelmesine neden oldu. Madem bu işi yapamıyorsunuz en azından gidin bu işi başaran ülkelerden örnekler alın ama bunu bile yapmıyorlar. Bizim bu ülkede kalifiye ve ara elemana o kadar çok ihtiyacımız var ki… Ancak biz bu kalifiye ve ara elemanı dahi yetiştiremiyoruz. Öte yandan yetişen bilim insanlarımıza sahip çıkamıyoruz. Bugün dünyanın en gelişmiş şirketlerinde görev alan Türk kökenli bilim insanlarımız, mühendislerimiz var. Hepsi de Türkiye’de yaşamak istiyorlar ancak yapacakları işlere ülkemizde destek bulamıyorlar.” dedi.

 

“Asgari ücret 2 bin 600 tl olacak”

 

Yurtbay seçim yarışının adil olmadığına da değinerek, “Bu adil olmayan seçim yarışında siyasi partiler ve Cumhurbaşkanı adaylarının TRT ekranlarında aldığı sürelere değinelim. Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’a 67 saat 58 dk süre verilmiş. CHP ve Muharrem İnce’ye 6 saat 43 dk. İYİ Parti ve Meral Akşener’e 12 dk, Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu’na ise sadece 8 dakikalık süre verilmiş durumda. Böylesine adil olmayan bir yarış içinde biz seçimlere giriyoruz. Biz ekranlarda olsak, Erdoğan’a verilen sürenin sadece 4’te 1’ini bize verseler inanın her şey çok farklı olur. Bunu bildikleri içinde bizi ekranlara çıkarmıyorlar. Sanki biz TRT’ye katkı payı veren insanlar değiliz. Şunu da ifade etmekte fayda var rahmetli Erbakan Hocamızın 35 yıl önce söyledikleri bugün tek tek ortaya çıkıyor. Bizde insanlarımız ne zaman yetki verdiyse huzur ve refah için her şeyi yaptık. Bizim neler yaptığımızı herkes cep telefonlarından ve bilgisayarlarından internete girip bakabilirler. Biz hiç yanılmadık ve yanıltmadık. Bu iktidar bu ülkede sanayi adına ne varsa hepsini yok etti. Tüm fabrikaları tüm tesisleri tek tek sattılar. Neymiş hükümet ticaretle uğraşmazmış. Şeker fabrikalarını bile sattılar ama sormak gerekiyor madem zarar ediyordu neden akrabalarınız bu fabrikaları satın aldılar. Biz insanlarımıza söz veriyoruz. Sorunlar çözülecek, katma değerli üretim ve istihdamla, tarım ve hayvancılıkla, turizmle bu ülke kalkınacak ve bu insanların huzuru artacak. Biz 24 Haziran’da meclise gireceğiz çünkü artık baraj sorunu yok. Meclise girmemizle birlikte çalışmalara başlayacağız. Emeklimiz, asgari ücretlimiz, esnafımız, memurumuz, işçimiz bize sizin zamanınızda bizim yüzümüz gülmüştü diyorlar. Tekrar bizimle gülecek. İnsanlarımız bize güveniyor ancak daha önceki seçimlerde baraj sorunu nedeniyle oy vermediler. Bu defa oyları boşa gitmeyecek çünkü barajda yok bahane de yok. Attıkları her oy bize milletvekili olarak yansıyacak. Biz mecliste tüm halkımızın, işçimizin, emeklimizin, memurumuzun, esnafımızın, asgari ücretlimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. Ve iktidara geldiğimiz günün ertesinde asgari ücret 2 bin 600 tl olacak. Yani fitre miktarı ve açlık sınırı olan 2 bin 600 tl. Peki bu nasıl olacak. Bu yükü işverene mi yükleyeceğiz? Hayır. Bunu sağlarken işverenin vergi yükünü hafifleteceğiz ve hafifletilen vergi yüküyle birlikte işverenler bahsettiğimiz 2 bin 600 tl’yi çok rahat bir şekilde çalışanlarına verebilecekler. Faize giden parayı da kuracağımız havuz sistemiyle vatandaşa vereceğiz. Vatandaşımızda o parayla ekonomiyi canlandıracak. Yani bir döngü gerçekleşecek ve herkes bundan mutlu olacak.” şeklinde konuştu.

 

Mekeç: “İttifak yasasını mevcut iktidar ortaya çıkardı”

 

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adaylarından Mücahit Mekeç ise konuşmasında, “Sahada en rahat partilerden birisi Saadet Partisi. Bu dönem meclise gireceğiz ve milletvekili sayımız ne olursa olsun mecliste temsil edilip halkımızı temsil edeceğiz. Sosyal medya aracılığı ile ya da farklı gerçek dışı söylemlerle Saadet Partisi üzerinde oynanan oyunlar devam ediyor. Milletimiz belirli noktalara kanalize edilmeye çalışılıyor. Yerelde de artık verilen mesajlarla iş fikir çatışmasından çıkarılıp farklılaştırılıyor. Biz insanlarımıza Türkiye’nin gerçek yüzünü anlatıyor ve yine gerçekten yapabileceklerimizi anlatıyoruz. Şu anda ittifak yasası ile seçime giriyoruz ve bu yasayı mevcut iktidar ortaya çıkardı. Bu işin kendine döneceklerini hesap edemediler. Bizde millet ittifakı çatısı altında yer aldık. İnsanlarımız bize biz Saadet Partisi’nin çok seviyoruz ama barajı geçemeyecek olduğunuz için oy vermiyoruz diyorlardı. Şimdi ise Saadet Partisi’ne verilecek her oy Saadet Partisi’nin olacaktır. Saadet Partisi 24 Haziran’da TBMM’de yer alacaktır. Şu anda Saadet Partisi’nin meclise girmesinden rahatsız olanlar var. Mecliste Ak Parti var, CHP var, MHP var ve HDP bile varken Saadet Partisi’nin mecliste olmasından neden rahatsız oluyorlar?” dedi.

Etiketler: saadet partisi, 24 haziran, bartın, seçim, milletvekili, milletvekili adayı, ünal yurtbay, mücahit mekeç, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.34607
0.346712019-08-18 00:43:42