Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
REKOR GELEN İLÇENİN BAŞKANI KONUŞTU

Bartın'da evet rekoru kıran o ilçenin başkanı konuştu...

Okunma: 11092

16.04.2017 20:50

referandum, bartın referandum, ulus, ulus belediye başkanı, hasan hüseyin uzun,

 

Anayasa değişikliği halk oylamasına Bartın halkı yüzde 56.14 ile evet dedi. Bartın’da evet rekoru yüzde 69.41 ile Ulus ilçesinden geldi. Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun BTV Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada, “Ulus her zaman olduğu gibi hizmeti ve değişimi gördü. Bundan sonra ülkemiz yoluna çok daha güçlü şekilde devam edecek.” diye konuştu.

 

Anayasa değişikliği halk oylamasına Bartın halkı yüzde 56.14 ile evet dedi. Evet rekoru ise Bartın’da yüzde 69.41 ile Ulus ilçesinden geldi.

 

Seçim sonuçlarının şekillenmesinin hemen ardından Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun BTV Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada, “Ulus her zaman olduğu gibi hizmeti ve değişimi gördü. Bundan sonra ülkemiz yoluna çok daha güçlü şekilde devam edecek.” diye konuştu.

Başkan Uzun Ulus halkının her zaman olduğu gibi hizmeti gördüğünü, Türkiye’nin değişimini gördüğünü belirtip, “Ulus halkı vefasını gösterdi.  Değişimin ve istikrarın yanında oldu. Her zaman olduğu gibi yine doğrunun yanında oldu.  İnanıyorum ki ülkemiz bundan sonra iyi günler yaşayacak.  Ülkemizde demokrasi daha anlaşılabilir olacak. Bu sürecin çok iyi bir süreç olacağını hissediyor ve buna güveniyorum.” Dedi.

 

Bartın ve Türkiye genelinde ki tabloyu da değerlendiren Başkan Uzun, “Yeni anayasaya, güçlü Türkiye’ye tüm şer odakları karşıydı. Ancak ülkemiz yarıdan fazlasıyla o şer odaklarına karşı dik durdu. Bugün ki sonuç milletimiz gibi Cumhurbaşkanımızın da dik duruşunun bir karşılığıdır.” şeklinde konuştu.

 

Yeni anayasa sistemini istemeyen partilerin yalan ve iftiralarla dolu kampanyalar yürüttüğünü de ifade eden Başkan Uzun, “Kafası karışan insanlarımız oldu. Bu kadar yalan ve iftiraya etkisiz kalamayan insanlarımız da oldu. Ancak Türkiye doğru yolda ve yolunda çok güçlü şekilde ilerleyecek. Ulus ilçemiz gibi Bartın’ın da çok iyi bir karar verdiğini düşünüyorum. Ulus ve Bartın’ın bütünlüğüne baktığımızda ilimizin Recep Tayyip Erdoğan’ın ardında olduğunu görüyoruz. Yeni sistemi Bartın çok iyi anladı. Bunun halkımıza anlatılmasında vekilimizin de payı çok büyük. Hukuk tekniği ile yeni anayasayı insanlarımıza çok iyi bir şekilde anlattı. Algı operasyonları ile kafalar karıştırıldı lakin ben inanıyorum ki şu an hayır diyenler bile bu uygulamanın çok faydalı olacağını en kısa zamanda görecekler. Gerçekler çok daha iyi anlaşılacak. İlçemize, ilimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Etiketler: referandum, bartın referandum, ulus, ulus belediye başkanı, hasan hüseyin uzun,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.7322
0.732762019-09-20 17:14:06