Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ONUR VE GURURLA KUTLADIK...

Okunma: 883

09.11.2017 10:43

Bartın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri yağmur nedeniyle Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Protokol üyeleri ve öğrencilerin salonu doldurduğu törende gösteriler büyük beğeni kazandı.

 

Bartın’da Valilik binası önünde gerçekleşmesi planlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri yağmur nedeniyle Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Bartın Valisi Nusret Dirim’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan kutlamalar Kültür Merkezinde devam etti.

 

Kutlama programına Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Selvitop, Belediye Başkanı Cemal Akın, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İl Jandarma Komutanı Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun,  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, daire amirleri, protokolün diğer üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Cumhuriyetimiz hepimizin gözbebeği

 

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan ve cumhuriyetin hepimizin gözbebeği olduğunu ifade eden Vali Dirim, “Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyor, bu mutluluğu milletimizle paylaşıyor, ecdadımızdan miras aldığımız Cumhuriyetimizi güçlendirip, büyütmenin sevincini yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz hepimizin gözbebeği durumundadır. Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığımız sürece, Türk milletinin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir. Ülkemize karşı emperyalist güçler ve taşeron örgüt FETÖ’ce  gerçekleştirilen  15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında milletimiz cansiparane  gayreti ile vatanına ve bayrağına sahip çıkmıştır.  Bulunduğumuz coğrafyada  emperyalist güçlerin planlarına karşı seyirci kalmayan Türkiye, 15 Temmuz sonrasında bölgenin kaderinin kendisi aleyhine şekillenmesine göz yummayacağını, askeri ve dış politikada attığı adımlarla olayların dışında kalmayacağını açıkça göstermiştir.” dedi.

 

Devletimiz ve vatanımız hepimizindir

 

İstiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan cumhuriyeti koruyup gelecek nesillere aktarmanın önemine değinerek konuşmasını sürdüren Vali Dirim, “Devletimiz, milletimizin güvenliği ve geleceği için gerek yurt içi gerekse  yurtdışında her türlü tedbiri almakta, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de sınır güvenliğimiz ve bölgede ateşkesin korunması adına  atılan adımlarda hiç tereddüt etmemektedir. Böylece köklü tarihinden, zengin kültüründen ve her şeyden önemlisi  600 yıl bu topraklarda hüküm süren, bin yıldır da bu topraklarda ayakta kalmış Türk Milleti geçmişte olduğu gibi bu gün de yakın bölgesine ve ötesine barış, adalet ve refahı  yaymaya devam edecektir.  Hiç şüphe yok ki, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak,  milletimizin her bir ferdi için önemlidir. Bugün de aynı ruh ve kararlılıkla,  özveriyle üzerimize düşen görevi yapmak bizlerin en büyük sorumluluğudur. Geçmişimiz, geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir. Bu kutlu gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu başta  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

 

Dereceye girenler ödüllendirildi

 

Programın devamında öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okurken Bartın genelinde düzenlenen Cumhuriyet konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Büşra Demirci de kompozisyonunu okudu. Çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Nusret Dirim, Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Belediye Başkanı Cemal Akın ve Garnizon Komutanı Vedat Selvitop tarafında verildi.

 

Leventler Korosu büyük beğeni kazandı

 

Garnizon Komutanlığı Leventler Korosu tarafından seslendirilen marşlar büyük beğeni kazandı. Türkiye’de tek olduğu öğrenilen Leventler Korosu’nun ardından sahne alan Halk Eğitim Merkezi ve Bartın Üniversitesi öğrencilerinin halk oyunları performansları da alkış aldı.

 

Salonu dolduran öğrencilerin program boyunca büyük heyecan yaşadıkları gözlenirken ellerinden Türk bayraklarını düşürmeyen öğrenciler sahnede ki etkinliklere de alkışlarıyla destek verdiler.

 

Kutlamalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporcuların yaptığı spor gösterileriyle sona ererken programın ardından İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından üzerinde Türk Bayrağının simgesi ay ve yıldız yer alan kırmızı balonlar dağıtıldı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.1495
0.150072019-09-19 11:52:18