Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜFTÜ GÜNDÜZ'DEN İSRAF ELEŞTİRİLERİNE YANIT

...

Okunma: 5001

19.04.2017 17:36

mahmut gündüz, bartın müftüsü,

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz Kutlu Doğum Haftası kapsamında gerçekleşen etkinlikler için bastırılıp dağıtılan davetiyelere ilişkin sosyal medyada ki eleştirilere yönelik açıklamalarda bulundu. Müftü Gündüz davetiye şablonlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gönderildiğini belirterek baskının da sınırlı sayıda olduğunu söyledi.

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri dolayısıyla bastırılan etkinlik davetiyelerinin boyutları ve özellikleriyle ilgili eleştirilere yönelik açıklamalarda bulundu. Müftü Gündüz’ün açıklamasına Diyanet Sen Bartın İl Başkanı Metin Sağım, Bartın Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi İsmail Ünsal, Diva Sen Bartın İl Başkanı Kadir Güney, Din Bir Sen Bartın İl Temsilcisi Mustafa Arabacı da katıldı.

 

Bunu kendimiz yapmıyoruz

 

Eleştirilere yönelik halkı aydınlatmak istediklerini belirten Müftü Gündüz, “Davetiyemizin çok büyük olduğu bahsediliyor. Çok lüks olduğundan bahsediliyor. Hatta krallara layık bir davetiye olduğundan bahsediliyor. Biz bunu kendimiz yapmıyoruz. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız Kutlu Doğum Haftasında bu davetiyeyi hazırlar. Bize örnek olarak gönderir. Bizde o şekilde düzenleriz. Yani davetiyenin üzerimdeki resimler, rengi gibi her şey Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Diyanet Vakfımızın davetiyelerinin aynısı olarak yaparız. Biz bunu kendiliğimizden yapmış değiliz. Kendiliğimizden yapmış bile olsak; inanmış mümin olarak; peygamberimizin programının yapıldığı bu davetiyenin güzel olmasını canı gönülden isterim.” Dedi.

 

Davetiye sınırlı sayıda basıldı

 

Davetiyelerin belli sayıda basıldığınada dikkat çeken Müftü Gündüz, “Yüzler, binler ve on binler değil ki! Sırf daire müdürlerine gönderilen miktarda bir davetiyedir. Arkadaşlarımız bunu lüks ve israf olarak algılamasınlar lütfen. Bu peygamberimizin şanına yakışan bir davetiye olsun düşüncesinden öte bir şey değildir.” Şeklinde konuştu.

 

Salona para vermedik

 

Sosyal medyada söz konusu konunu dışında etkinliğin gerçekleştiği salona yönelikte eleştirilerin olduğunu dile getiren müftü gündüz bu konuya da açıklık getirerek, “Etkinliğe gelecek insanlarımızın ne kadar kalabalık olacaklarını biliyoruz. Günlerdir salon araştırdım. Bulmak mümkün değil. Her yıl Ömer Tepesi’ndeki spor salonunda yapıyorduk. Ama orada büyük masraf etmemize rağmen ses düzenini bir türlü ayarlayamıyorduk. Bu sene araştırarak Bulut Düğün Sarayı’nı ayarladık. Gittim baktım, ölçtüm biçtim. Birinci salon dolarsa eğer ikinci salonu açarız diye düşündük. Ne kültür Müdürlüğümüzün salonu, ne Sosyal Tesislerin Salonu bu gelen insanların 3’te 1’ini alamazdı. Gönül istiyor ki, Bartın’ımızda daha büyük salonu olsun. Düğün salonunda yapıldığı için lüks olarak görülebilir. Acaba müftülük buraya ne verdi ne kadar harcadı. Gayet net ve açık konuşacağım; bir kuruş bile ödemedik. Bulut Düğün Saray’ın sahibi Mehmet Bulut beyefendi, “Hocam Peygamberimizin anıldığı bir programa benim salonum veda olsun” dedi. O bakımdan Mehmet Bulut beye de teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Etiketler: mahmut gündüz, bartın müftüsü,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.17666
0.177222019-09-15 19:44:45