Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ YATIRIMLARI SIRALADI

Kozağız yolu duble yol olacak...

Okunma: 12036

13.02.2017 18:53

kozcağız, yol, duble yol, bartın,

 

AK Parti Bartın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da ki hükümet yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Tunç barajlardan yol çalışmalarına kadar birçok yatırım hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, “Milletin kaynaklarını faize değil, yine millete hizmet olarak aktaran bir iktidarın mensuplarıyız.” Dedi.

 

AK Parti Bartın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, referandum hakkındaki konuşmalarının ardından Bartın’da devam eden hükümet yatırımlarına da değindi.

 

Adalet Bakanımız Bartın’a teşrif edecek

 

Milletvekili Tunç şehir merkezinde Gölbucağı Mahallesi’nde yapımı devam Bartın Adalet Sarayı inşaatı temelinin Adalet Bakanı Bekir Bozdağı’nın katılımıyla gerçekleşeceğini söylediği konuşmasında,  “AK Parti’nin ilimizde çok icraatları var. Bartın’da yaptığımız hizmetler, AK Parti’nin yüz akı icraatları. Kamu hizmet binalarının hemen hemen tamamını yeniledik. Hükümet binası, Kültür Merkezi, Sosyal Güvenlik binası, Acil Çağrı Merkezi, Emniyet Müdürlüğü binası, öğretmenevi vb. gibi birçok binalarımızı yeniledik. Şu an Adalet Sarayının inşaatına başladık. 22 trilyonluk bir hizmet. Çok büyük bir adalet sarayı. Gölbucağı Mahallesi’nde inşaatı devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız Bartın’a teşrif edecek. Davet ettik. Temelini hep birlikte atacağız. Temel atma töreni gerçekleştireceğiz. 2 yıl içerisinde tamamlayacağız. Bartın modern bir Adalet Sarayına kavuşmuş olacak.” Dedi.  

 

Şehir Hastanesi proje çalışmaları tamamlandı

 

Bartın’a en önemli müjdelerinden bir tanesinin de 400 yataklı devlet hastanesi olduğunu kaydeden Milletvekili Tunç, “Bartın’a en önemli müjdelerimizden bir tanesi de 400 yataklı Şehir Hastanesi’dir. Eskiden şehir hastanesi diyorduk. Kamu özel ortaklığı yapacaktı. Ancak artık onu Sağlık Bakanlığı bütçesine devrettik. Proje çalışmaları tamamlandı. 400 yataklı olacak. Bir oda iki kişiye çevrilebilecek. O nedenle 800 yatak diyebiliriz. 72 bin metrekare kapalı alanı var. 157 dönüm arazi üzerinde kurulacak. Şiremirçavuş Mahallesi’ne yapılacak olan hastanemiz, Ankara’da ki eğitim araştırma hastanelerinden daha modern olacak. İnşallah böyle bir eseri ilimize kazandıracağız. Bu hastaneyle birlikte Bartın, çevresine de hizmet verecek bir il olacak. Ulus ilçemizdeki hastaneyi tamamladık. Amasra ilçemizdeki hastanemizin ihalesini yaptık. Yakında onun da inşaat çalışmalarına başlanacak. Son 3 yılda 10 tane Aile Sağlığı Merkezi inşa ettik. Beldelerimizin tamamına ve büyük köylerimize yaptık. Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezimizi yaptık. Yoğum bakımların kapasitesini artırdık. Acil ünitelerimizi biraz daha geliştirdik.” Diye konuştu.

 

Üniversiteye harcanan para 300 milyon

 

37 tane eğitim yuvasını Bartın’a kazandırdıklarını ifade ederek konuşmasına devam eden Milletvekili Tunç, “Son olarak Endüstri Meslek lisemizin proje çalışmaları tamamlandı. Modern bir kampüse kavuşturacağız. Birkaç güne kadar ihalesi yapılacak. Sadece lise binası değil, atölyeleri, sınıfları, spor salonu ile adete bir kampüse kavuşacak. Bartın Üniversitesi kampüs inşaatı devam ediyor. Bartın’ın gelişmesinde lokomotif olacak. Fakülte binalarımız gerçekten modern. Şu anda Yazıcılar Kampüsündeki çalışmaları herkes görüyor. Sadece üniversiteye harcanan para 300 milyon. Bartın’ın il olması kadar önemli bir yatırım.” Dedi.

 

Bartın’dan Karaman’a 15 dakika ulaşılacak

 

Ulaşım anlamında da katrilyonluk yatırımlar yapıldığını söyleyen Milletvekili Tunç, “Bartın, Kurucaşile ve Cide yolu 4 katrilyon. Yatırım programında bu şekilde. 4 katrilyon iki tane Boğaziçi Köprüsü yapıyor. Bartın Kurucaşile arasında 5 tünel var. Birinci tünel bitti ve ulaşıma açıldı. İkinci tünel bitti. Ancak üçüncü tünel bitmediği için ulaşıma açılamadı. Çünkü birbiriyle bağlantılı. Üçüncü tünel tamamlandığında Kurucaşile’ye çok yaklaşmış olacağız. 3 tünel bittiğinde buradan Karaman’a 15 dakikada inmiş olacağız. Geriye kalan iki tünelle birlikte ulaşım sorununu çözeceğiz. Milletin kaynaklarını faize değil, yine millete hizmet olarak aktaran bir iktidarın mensuplarıyız.” Diye konuştu.

 

Bartın’ı sel tehlikesinden kurtaracağız

 

Bartın Karabük yolu üzerinde yer alan Kirazlık Köprü Barajında yol çalışmasının sürdüğünü de sözlerine ekleyen Milletvekili Tunç, “Baraj yolunu bu sene bitirmek için uğraşıyoruz. Çünkü bu sene baraj da bitecek. Hasankadı’dan gelen çay üzerindeki Kışla Sek Kapanı da bu yıl bitirilecek. Kozcağız Barajı bir yıl daha uzayabilir. Kamulaştırma meseleleri olacak. Dolayısıyla üç barajı birden önümüzdeki iki yıl içerisinde Bartın’a kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Barajlar bizim için önemli. Bartın’ı sel tehlikesinden kurtaracağız.” Dedi.

 

Kozcağız’a duble yol

 

Arıt yolunun yarsının yapıldığını ancak kalan yarısının bazı nedenlerden dolayı sürüncemede kaldığını belirten Milletvekili Tunç, “Bu yolun yarısını yaptık. Müteahhit iflas etti. Yeniden ihale yaptık. İkmal ihalesini alan firma itiraz etti. Kamu İhale Kurumu’na gitti. Kamu İhale Kurumu da sonuçlandır. Bu sefer de diğer firma itiraz da bulundu. Şimdi buradan gelecek olan sonucu bekliyoruz. Sonuç bittiğinde 62 trilyona ihale ettiğimiz bu önemli hizmeti tamamlayacağız. Kozcağız yolu programa alındı. Terminal ile Kozcağız arası duble yol olacak. Bartın Çevre yolunda İl Özel İdaresi ve Devlet Hastanesi kavşağı köprülü kavşak yapılacak. O bölgede trafik çok yoğun. Okullarımız var. Çocuklarımız karşıdan karşıya geçerken büyük sıkıntı yaşıyor. İnşallah bu sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Bartın Çaycuma arası daha kaliteli hale gelecek. 28 Şubat’ta ihale var. Bu ihale ile fizibilitesini yaptırıyoruz. Özellikle Bartın’a gelirken Akmanlara gelindiğinde o rampayı tünelle geçebilir miyiz diye araştırıyoruz. Dolaşıkların altından Akmanlara çıkabilir miyiz diye bakıyoruz. 1 kilometrelik bir mesafe. Kış döneminde çok zor şartlarda çıkılıyor. Bunu bile düşünüyoruz.” Diye konuştu.

 

8 ilden bir tanesiyiz

 

Bartın’ın Birleşmiş Milletler Tarımsal Kalkınma Fonu’nun desteklediği 8 ilden birisi ilan edildiğini de sözlerine ekleyen Milletvekili Tunç, “O fondan da tarımsal destekler alacağız. 8 ilden bir tanesiyiz. Bartın’ın ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. Gençlik spor ile ilgili yatırımlara baktığımız zaman sentetik sahası olmayan ilçemiz ve beldemiz kalamadı. Hepsini yaptık. Olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu, Gençlik Merkezi gibi önemli eserleri kazandırdık. İlçelere spor salonları kazandırdık. Şimdi Arıt ve Hasankadı’ya yapacağız. Referandum öncesi ihalelerini yapmayı hedefliyoruz.” Dedi.

 

Etiketler: kozcağız, yol, duble yol, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.14133
1.141662019-10-21 12:39:37