Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KUMLUCA’DA ÇÖP KRİZİ SON BULDU

Okunma: 989

08.06.2017 11:50

Kumluca’da belediyeye ait çöp kamyonunun arıza yapması nedeniyle çöpler bir süredir iş makineleri ile toplanıyordu. Bozulan aracın Bartın Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’ne bağlı atölyede tamir edilmesiyle birlikte Kumluca’da ki krizde aşılmış oldu.

 

Arızalanan çöp aracının yerine geçici olarak kiralama yöntemi ile tedarik edilen çöp kamyonu beldenin bazı dar sokaklarında sıkıntıya neden olduğu için geri gönderilmişti. Bunun üzerine çöp toplama işlemi uzun süredir iş makineleri ile gerçekleştirildi.

 

Bartın Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’ne bağlı atölyede tamir edilip bakımdan geçirilen çöp kamyonu Kumluca sokaklarında hizmet vermeye başlayacak.

 

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can aracın tamir edilmesiyle birlikte beldede çöp toplama hizmetinin aksamadan devam edeceğini belirterek Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere aracın tamirinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Başkan Can sitem dolu sözler sarf etmişti

 

Başkan Can geçtiğimiz ay gerçekleşen Kumluca Kapalı Pazaryeri temel atma töreninde beldeye çöp aracı tahsisi için istekte bulunduklarını ancak bu isteklerinin üç yıldır göz ardı edildiğini sitemli sözlerle dile getirmişti.

 

Beklediğimiz tek şey çöp arabasıydı

 

Can, törendeki konuşmasında, “Bizim derdimiz Kumluca’ya hizmet etmek. Bunun için birlik beraberlik içinde hareket ediyoruz. Kumluca kısır çekişmelerle çok zaman kaybetti. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Göreve geldiğimizden bu yana her fırsatta dile getirdiğimiz bir isteğimiz vardı.  İstediğimiz tek bir şey vardı. Çöp arabamız sıkıntılı olduğu için beklediğimiz tek şey çöp arabasıydı. Belediye olarak zaten yapacağımız işleri yapıyoruz. Bakanlıktan hibe olarak bir adet çöp arabası istedik. Aradan üç sene geçti. Nerelere neler verildi ama bize bir çöp arabası verilmedi.” Açıklamasında bulunmuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.17848
0.17912019-09-15 19:17:40