Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOZCAĞIZ'IN İLÇE OLMASI AK PARTİ OYLARIYLA REDDEDİLDİ ...

Okunma: 1227

12.06.2018 11:36

fahri özsoy, chp, chp milletvekili adayı, kozcağız belde, kozcağız ilçe, ilçe teklifi, kozcağız, kozcağız haber, chp haber, bartın tv, bartın haber

Bartın genelinde ki siyasi tabloyu ve vatandaşların beklentileri hakkında açıklamalarda bulunurken Kozcağız beldesinde yaşayan vatandaşların ilçelik beklentilerine yönelikte konuşan CHP Milletvekili Adayı Fahri Özsoy, “2011 yılında Genel Başkanımız Kozcağız’a ilçe sözü verdi ve Sn. Vekilimiz Rıza Yalçınkaya’da bu konuyla ilgili TBMM’de kanun teklifi verdi ancak bu teklif AK Parti oylarıyla reddedildi. Eğer AK Parti Kozcağız’ı ilçe yapmak isteseydi bir KHK ile Kozcağız ilçe yapılabilirdi. Sn. Tunç’un söz vermesine bile gerek yok. Gitsin KHK’yı çıkarttırsın ve Kozcağız’ı ilçe yapsın bizde alkışlayalım ama öyle bir niyetleri yok. Biz Kozcağız’ın makus tarihini değiştirmeye talibiz ve değiştirmek için yetki istiyoruz. ” dedi.

 

CHP Bartın Milletvekili Adayı Fahri Özsoy Bartın Televizyonu canlı yayınında soruları yanıtladı. Milletvekili Adayı Özsoy Bartın’da yapılan bir ankete göre CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin %48 oranında destek gördüğünü açıkladı ve “Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce ile kazanacağımıza inanıyoruz.” dedi.

 

Bartın Televizyonu ve Bartın Televizyonu sosyal medya sayfalarından canlı olarak yayınlanan Bülent Bostancı ile Gündem programının canlı yayın konuğu olan CHP Bartın Milletvekili Adayı Fahri Özsoy çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Parlamenter sistem ikinci plana atıldı

 

CHP Milletvekili Adayı Özsoy açıklamasında, “Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce ile kazanacağımıza inanıyoruz. Yeni bir süreç başlayacak. Bu süreçte parlamenter sistem ikinci plana atıldı ancak Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı olmasıyla beraber güçlü bir parlamenter sisteme geçilecek. İki yıllık süreçte bu gerçekleşecek. Mevcut sistem OHAL ile yönetiliyor ve OHAL şartlarında seçim yarışına giriliyor. Sn. İnce’nin seçilmesiyle birlikte OHAL kaldırılacak. OHAL’in kaldırılmasıyla birlikte de ekonomimiz düzelecek, hukuk, adalet, kuvvetler ayrılığı yeniden inşa edilecek. Ülkemiz hukuk ve adaletten uzaklaşmış durumda. Bunun dışında çevremizdeki ülkelerle yani komşularımızla da sorun üstüne sorun yaşıyoruz. CHP iktidarı tüm olumsuzlukları ortadan kaldırcaktır. Tüm CHP kadroları ve biz Bartın Milletvekili Adayları göreve hazırız.” dedi.

 

Bartın’da % 48 oranında destek görüyor

 

Adaylıklarının açıklanmasıyla birlikte partide muhteşem bir enerji oluştuğuna da değinen CHP Milletvekili Adayı Özsoy, “Genç milletvekili adayları olarak bizlerin bu göreve layık görülmesi büyük bir heyecan yarattı. Sn. Muharrem İnce’nin de yarattığı çok ciddi bir rüzgar var. Sn. İnce’nin Bartın mitinginde de bunu herkes gördü. Bartın’da genelde mitingler Pazar kurulan Salı ve Cuma günleri yapılır. Bizim mitingimiz Pazartesi günü gerçekleşti ve köylerden de araç kaldırılmadı. Buna karşın Cumhuriyet Meydanı tıklım tıklım doldu. Bizim son yaptırdığımız ankette Sn. İnce şu anda Bartın’da % 48 oranında destek görüyor. Yani birinci sırada. Cumhurbaşkanları adayları içerisinde bu işi en iyi yapabilecek kişi Sn. İnce’dir. Kendisi topluma da muhteşem bir enerji ve heyecan veriyor. Bizde Bartın milletvekili adayları olarak bu heyecanı Bartın’ın tüm noktalarına taşıyoruz. Söz ettiğim anket çalışması tüm ilçe ve beldelerde dahil. Toplumun tüm kesimleri kapsayan detaylı bir anket çalışması yapıldı. Elimize ulaşan sonuca göre Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Muharrem İnce’ye Bartın’da desteğin %48 olduğunu gördük. Biz milletvekili adayları olarak gittiğimiz her noktada da görüyoruz zaten. Yurttaşlarımızdan muhteşem bir karşılık alıyoruz. Sn. İnce’nin Cumhurbaşkanlığı ve CHP kadroları ile Türkiye’de ki kandırılmalar, aldatılmalar bitecek. Yeni bir enerji ile ülkenin içindeki dar ve sığ ortamdan çıkılacak. Geçmişte yaşanan hatalardan ders alınacak. Bizler hazırız.” dedi.

 

AK Parti cemaatin kuyruğuna takıldı

 

OHAL’in ekonomiyi etkilediğini kaydeden Milletvekili Adayı Özsoy, “OHAL dönemlerinde başta iş adamları yatırım yapmaktan çekinirler. OHAL’in olduğu ülkelerde yerli yatırımcı cesaretli olamadığı gibi dış yatırımcı da ülkede yatırım yapmıyor. Erdal İnönü’nün OHAL’le ilgili güzel bir sözü vardır. Derki; “OHAL olağan üstü hukuksuzlukların kanuna dönüştürüldüğü alandır”. Evet, olağanüstü hukuksuzlukların kanuna dönüştürüldüğü yerdeyiz. OHAL bir an önce kaldırılmalıdır. OHAL’in en büyük sebeplerinden birisi 15 Temmuz darbe girişimidir. Ancak darbeyi yapmaya kalkan örgütle yeterli mücadele yapılmamaktadır. Bu darbe milletimize devletimize yapılmıştır. Darbenin öncesine baktığımızda balyoz, ergenekon, kumpas gibi hadiseler gerçekleşti. Hiçbir şey yokken Genelkurmay Başkanı tutuklanıp cezaevine atıldı. O günlerde mağdur olan binlerce insan var. O gün intihar eden insanlar aslında bize geleceğin daha kötü olduğunu söylüyorlardı. AK Parti kendi siyasi ikbalini düşünerek ordunun bel kemiğini ve adalet sistemini alt üst etti. Bunları yaparken de cemaatin kuyruğuna takıldı. Bu sürecin sonunda ortaya bir darbe çıktı ve darbenin ardından OHAL uygulanmaya başlandı. OHAL’in asıl amacı olan FETÖ ile mücadele de ise kesinlikle yetersiz kalındı. Olayın siyasi ayağına girilmedi. Üst akıllara ve siyasi akıllara bir şey yapılmadı. Sadece Belediye Başkanları istifa ettirildi. Bunun dışında bir şey yok. İlk önce siyasi ayağının temizlenmesi gerekirdi. Topluma bu güven verilmeliydi. Dersaneye çocuğunu gönderdi diye, bankaya kira yatırdı diye insanların başına gelmeyen kalmadı. O dershanelere ruhsatı AK Parti verdi. O bankaları AK Parti açtı? AK Parti hükümeti bu işin ucunun kendine dokunacağını düşündüğü için doğru adımlar atmıyor. Biz hukuka ve adalete inanıyoruz. Adaletin er geç tecelli edeceğine inanıyoruz. Bizim Türkiye olarak gücümüz var. Bölücü terör örgütünün lideri Ecevit tarafından geçmişte Türkiye’ye nasıl getirildiyse aynı şekilde FETÖ’nün başı da Türkiye’ye getirilebilir. Bizim Türkiye olarak bu gücümüz var.” diye konuştu.

 

Kozcağız’ın ilçe olması AK Parti oylarıyla reddedildi

 

Bartın genelinde ki siyasi tabloyu ve vatandaşların beklentileri hakkında da açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Adayı Özsoy, “Bizim Genel Başkanımız Kozcağız’a 2011 yılında ilçe sözü verdi. Gelinen süreçte bugün için söylüyorum size alaylı bir şekilde “yarın kaymakam geliyor” diyebilen bir iktidar milletvekiline sahibiz. Bu doğrumudur değil midir bilmiyorum ama bunu kulaktan da olsa duyduk. 2011 yılında Genel Başkanımız Kozcağız’a ilçe sözü verdi ve Sn. Vekilimiz Rıza Yalçınkaya’da bu konuyla ilgili TBMM’de kanun teklifi verdi ancak bu teklif AK Parti oylarıyla reddedildi. Vatandaşların bu göre değerlendirme yapması gerekiyor. Kozcağız halkının beklediği somut adım ortadadır. Vekilimiz Rıza Yalçınkaya’da bu konuyla ilgili TBMM’de kanun teklifi verdi ve bu AK Parti oylarıyla reddedildi. Meclis tutanaklarında da vardır ve isteyen internetten bakabilir. Biz Kozcağız’ı ilçe yapacağız. Genel Başkanımız zaten bunun sözünü verdi. Kozcağız ilçe olacaksa bunu CHP yapar. Eğer AK Parti Kozcağız’ı ilçe yapmak isteseydi bir KHK ile Kozcağız ilçe yapılabilirdi. Sn. Tunç’un söz vermesine bile gerek yok. Gitsin KHK’yı çıkarttırsın ve Kozcağız’ı ilçe yapsın bizde alkışlayalım ama öyle bir niyetleri yok. Biz Kozcağız’ın makus tarihini değiştirmeye talibiz ve değiştirmek için yetki istiyoruz. ” dedi.

 

Filyos’a hazırlıklı olmalıyız

 

Filyos projesinin de Bartın için çok büyük bir fırsat olduğunu kaydeden CHP Milletvekili Adayı Özsoy, “Filyos projesi Türkiye’nin üçüncü büyük projesi. Biz orada ki yapılacak tüm ünitelerde  çalışanların yaşam alanı olacağız. Buna hazırlıklı olmalıyız. İmardan yeni çevre yoluna kadar tümüyle hazır olmalıyız. Bu projeyi detaylı bir şekilde takip ediyorum. Bu büyük projeyi ele almamız gerekiyor. Üniversitemiz başta olmak üzere STK temsilcileriyle de bir araya gelmemiz gerekiyor. Bir an önce sahil yolu inşa edilmeli. Bunun için çalışmalara büyük bir hızla başlanmalı. Bartın’dan çok sayıda insan o bölgeye çalışmaya gidecek. Bartın’ın nüfusu artacak. Bunlara hazır mıyız? Bunun için ne yapıyoruz? Şu ana kadar yapılmış bir şey yok ama biz bu konuda üstümüze düşen her şeyi yapmaya hazırız. Bilgi ve birikimimiz var. Yaptığımız çalışmalarda var.” şeklinde konuştu.

 

Termik santrali kesinlikle  kurdurtmayacağız

 

CHP Milletvekili Adayı Fahri Özsoy termik santrale bakış açısına yönelik soruya ise, “Cumhurbaşkanı Adayımız Sn. Muharrem İnce kesinlikle ve kesinlikle yenilenebilir enerjiden yana. Rüzgar ve güneş başta olmak üzere zaten yenilenebilir enerji kaynaklarına sahibiz. Biz CHP olarak tüm politikalarımızı yenilenebilir enerji üzerinde yürütüyoruz. Yenilenebilir enerjinin artırılması için gereken tüm teşvikleri vereceğiz. Biz yeni dünya teknolojilerinden faydalanacağız. Termik santrali kesinlikle Bartın’a kurdurtmayacağız. Dünyada ki gelişmiş ülkelerde termik santrallerle enerji üretimi her geçen gün azalıyor. Gelişmiş ülkeler yenilenebilir enerjiye yöneldiler. İnsanlarımız hiç merak etmesinler biz termik santrali kurdurtmayacağız. Bizim gurur duyacağımız mühendislerimiz var. Hepsinden faydalanacağız ve yenilenebilir enerji imkanlarından teşviklerde sunarak faydalanacağız.” dedi

 

TTK’ya 7 bin işçi alacağız

 

CHP’nin TTK’ya da çok önem verdiğini kaydeden CHP Milletvekili Adayı Fahri Özsoy, “Kömür madenlerimiz yer altı zenginliğimiz ama TTK’da işçi sayısı her geçen gün azalıyor. Bu konuyu yakından takip ediyorum. Amasra’da TTK’nın yenilenmiş bir sistemi vardı. Bu sistemle günlük 400 ton kömür çıkışı sağlanıyordu ama o sistemi buradan söküp Zonguldak’a getirildi. Biz Amasra’ya 2 bin ve Zonguldak’ta ki müesseslere de 5 bin olmak üzere toplam 7 bin maden işçisi alacağız. Bu işçilerin hepsi de bu bölgenin insanı olacak.” dedi.

 

Vaat değil söz veriyoruz

 

CHP Milletvekili Adayı Fahri Özsoy konuşmasının son bölümünde, “Bartın’da yaşayan vatandaşlarımızın şunu bilmesini istiyorum. CHP iktidara hazırdır. Ülkeyi içinde bulunduğu durumdan kurtaracak olanda CHP kadrolarıdır. Bartın’ın turizmden yeterli payı alması için gerekeni yapacağız. İstihdam alanlarının artırılması ve şehrin tamamına yaymak için ne gerekiyorsa yapacağız. Biz CHP olarak Kozcağız halkına da vaat değil söz veriyoruz. Kozcağız’ı ilçe yapacak olan CHP’dir. Bartın halkı bizlere tam destek versin. İki milletvekili adayı olarak bizlere desteklerini en güçlü şekilde versinler.” dedi.

Etiketler: fahri özsoy, chp, chp milletvekili adayı, kozcağız belde, kozcağız ilçe, ilçe teklifi, kozcağız, kozcağız haber, chp haber, bartın tv, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.61366
1.614132019-08-18 00:26:51