Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAVAKLI SAKİNLERİNİN ÇİLESİ İSYANA DÖNÜŞTÜ

Okunma: 97

05.07.2017 11:32

Kavaklı Caddesi üzerinde uzun zamandır yapımı devam eden yol ve kaldırım çalışması vatandaşları da araç sürücülerini de adeta bıkmıştır durumda.

 

Orduyeri Köprüsü-Kavaklı Caddesi yolu üzerinde geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlayan Sokak Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında duvar örümü, aydınlatma sistemleri, araç ve yaya, kapı girişleri değişikliği, antik parke taşlarla yol ve renkli granüllü taşlarla kaldırım düzenleme çalışmalarının bir türlü bitirilememesi vatandaşı çileden çıkardı.

 

Yaklaşık 10 aydır sürmesine karşın 400 metrelik güzergahta çalışmaların bir türlü bitirilmemesinden şikayetçi olan vatandaşlar sosyal paylaşım sitesinden tepkilerini dile getirerek sonuç istedi.

 

İşte o paylaşımlardan biri ve vatandaşın diliyle Kavaklı’nın isyanı; “2016 yılının 9. Ayından, 2017 yılının 7. Ayına kadar olan süre zarfında; Kavaklı caddesi ile Orduyeri köprüsü arasında sadece 400 metrelik bir yolu yapamamanın ne gibi bir mazereti vardır ki. Yaklaşık 1 yıldır mahallemizin yolları köstebek yuvası gibi. Sürekli olarak iş makineleri, kamyonlar bir şeyler yapıyor. Evlerimiz, işyerlerimiz, araçlarımız, camlarımız, balkonlarımız toz, toprak çamur içerisinde. Esnafın mağdur oluşu ise cabası. Yani ben daha önce böyle bir çalışma, böyle bir Restorasyon, böyle bir tadilat görmedim. Bartın’ın en merkezi yerinde bulunan Hendekyanı, Kanlıırmak, Çarşı, Yalı ve Orduyeri Mahallelerini birbirine bağlayan Kavaklı ve sakinleri bunları hiç mi hiç hak etmiyor. Gerçektende. Düşünsenize evinizin içinde sürekli olarak iş makinası, bağırış çağırış konuşan çalışanların sesleri. Tam 10 aydır. Mahalle sakinleri maalesef mağdur. Yahu insanlar 6 günde otel, 15 günde gökdelen yapıyorlar bu yüzyılda. Sanırsın hava alanı. Hee bide tüm bu çalışmaların sonunda takır tukur, yamuk yumuk, şarkılarda adı geçen Arnavut tipi parkeler acayip modern ve kullanışlı olmuş. Söylediklerimin siyasetle particilikle veya renkle hiçbir alakası yoktur. Tek demek istediğim 400 metre cadde 10 aydır sürekli olarak çalışma yapılmasına rağmen neden sonuç alınamıyor.”

 

 

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.38482
0.385482019-09-22 20:25:51