Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HAMSİ UCUZLADI VATANDAŞ SIRAYA GİRDİ

Okunma: 819

09.11.2017 11:29

Bartın ve çevre illerden Karadeniz'e açılan balıkçılar limanlara tekneleri hamsi dolu döndü. Balıkçıların beklediklerinin de üzerinde hamsi ile limanlara dönmesi Bartın’da fiyatlara olumlu yansıdı. Geçtiğimiz günlerde 10 liraya satılan hamsinin kilosu 5 liraya düştü.

 

Karadeniz’de balık avına çıkan balıkçı tekneleri Amasra ve Tarlaağzı Limanı tonlarca hamsi ile döndü. Hamsinin bol çıkması fiyatlara da olumlu yansıdı. Bartın’da geçtiğimiz günlerde 10 liradan satışa sunulan hamsi bugün tezgahlarda 5 lirada satıldı.

 

Hamsinin ucuzladığını gören vatandaşlar kilo kilo hamsi alarak balıkçılardan ayrıldı. Vatandaşlar tezgahlardaki hamsi bitmeden alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

 

Ucuzladığı için 4 kilo hamsi aldığını söyleyen Ali Ayhan Durmuş, “Uzun zamandır fiyatların düşmesini bekliyorduk. Hamsi bizim için milli bir balık. Her kış sofralarımızı süslüyor. İnşallah bu senede süslemeye devam edecek. Denizden balık bol çıkınca fiyatlarda düşüyor. 4 kilo hamsi aldım. En az iki kilosunu bugün akşam yemeğine hazırlarız. Geri kalanını da hafta sonu tüketiriz.” dedi.

 

Kırmızı etin pahallılığı nedeniyle balığın sofralarında daha çok yer aldığını belirten Sevim Kara’da, “Pahallılıktan dolayı çocuklarımıza kırmızı eti çok fazla yediremiyoruz. Hal böyle olunca beyaz ete yöneliyoruz. Balığın ucuz olması en çok bizim gibi dar gelirli vatandaşları sevindiriyor. Bu sayede çocuklarımıza bol bol balık yediriyoruz. Balığın insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu da biliyoruz.” dedi.

 

Necmettin İğneci ise hamsinin en lezzetli halinin mangalda pişirildiği zaman ortaya çıktığını söyleyerek, “Kilo kilo aldık gidiyoruz. Hava soğuk ama bahçemizde mangal yapıp ziyafet çekeceğiz. Hamsinin lezzeti mangalda bir başka oluyor.” diye konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.71945
0.720032019-09-20 08:49:16