Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇOCUĞUNUZUN EĞİTİMİNİ ŞANSA BIRAKMAYIN YAPA YAŞAM PAYLAŞIM ANAOKULU BARTIN'DA AÇILDI

Okunma: 893

08.11.2017 14:46

Türkiye’de Okulöncesi Eğitimin yay­gınlaşması, eğitimde kalitenin yük­selmesi ve okuma alışkanlığı kazandırma konusunda etkili roller üstle­nen Yapa Yaşam Paylaşım Anaokulları, 36 yıllık birikimini Bartın’da da paylaşıyor.

 

Okul öncesi eğitiminde 36 yıllık geçmişi olan Yapa; 24 Üniversite-500 Akademis­yenle yazar-çizer-danışman-konuşmacı iş­birliği yaptı.

 

Yapa Yaşam Paylaşım Anaokullarında; Yrd.Doç.Dr. Oktay Aydın yönetiminde çocukların yetenek haritala­rını çıkarıyor ve baskın yeteneklerini de­ğerlendiriliyor. Sözel-dil, mantık-matematik, görsel-uzamsal, işitsel- müzik, bedensel-kinestetik, sosyal-iletişim, kişisel-özedönük ve doğa olmak üzere 8 temel yetenek alanı ile ilgili profesyonel raporlar hazırlanıyor, çocuğun geleceğine dair kestirmelerde bulunuluyor. Ayrıca yılda 2 kez öğrencilerin gelişim durumu analiz ediliyor ve profesyonel raporlarla velilere sunuluyor.

 

 

500 metre kare bahçeye sahip Yapa da çocukların gelişimini, hayal gücünü ve merak duygularını harekete geçirecek şe­kilde donatıldı.

 

Yapa okulları tarafından yapılan açıklamada “2017-2018 eğitim öğretim yılında da yapa yaşam paylaşım anaokullarının akedemik kurul tarafından hazırlanan eğitim programları, Cambridge yayınları işbirliğiyle hazırlanan ingilizce eğitimi, yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın’la gelişim testleri ve yetenek haritasıyla, beslenme uzmanlarıyla, branşlarında uzman Orff müzik, görsel sanatlar, drama ve beden eğitimiyle çocuklarımızın eğitimini şansa bırakmıyoruz.” denildi.

 

VİZYON

 

YA-PA’nın vizyonu, eğitim ve yayın alanında; özgün, kişilikli, bilimsel ve etik değerlere sahip çıkan tavrını koruyarak, çocuk ve eğitimle ilgili ülke gündemine ve gelişmelere katkı sağlayan öncü kimliğini sürdürmektir.

 

 

MİSYON

 

• Çocukların, okul öncesi eğitimden etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak.

 

• Ülkemizde, okul öncesi eğitimin, hem nicelik hem de nitelik yönünden gelişmesini desteklemek.

 

• Okul öncesi eğitim alanında, bir bilim olarak gelişmesini sağlayacak, nitelikli bilimsel çalışmalara destek vermek.

 

• Ülkemizde; okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara, fırsat ve imkan eşitliği çerçevesinde katkı sağlayacak hizmetler sunmak.

 

• Çocukların eğitim sürecinde kullanabilecekleri, nitelikli eğitim kitapları üretmek.

 

• Anne-babaların daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmeleri için, eğitimsel destekler sunmak,

 

• Okul öncesi eğitim profesyonellerinin (yönetici, öğretmen, uzman vb.) mesleki gelişmelerini desteklemek.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20626
0.20692019-09-15 18:58:16