Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTINSPOR BAŞKANI ESER'DEN İLK AÇIKLAMALAR

Okunma: 1252

24.05.2018 11:33

Bartınspor’un yeni Başkanı Enes Eser ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri gelecek sezon çalışmalarına start verdi. İlk anlaşma Teknik Adam Şeref Özşan’la yapıldı. Takımın başına getirilen Teknik Direktör Özşan için imza töreni düzenlenirken Başkan Enes Eser önemli açıklamalarda bulundu.

 

Bartınspor’un yeni Başkanı Enes Eser ve yönetimi 2018-2019 sezonu öncesinde ilk transfer çalışmasını Teknik Direktör Şeref Özşan’la gerçekleştirdi. Her konuda anlaşma sağlanan Teknik Direktör Şeref Özşan için düzenlenen imza töreninde Başkan Enes Eser, Basın Sözcüsü Murat Karaman ve Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi.

 

Geçtiğimiz sezonun kadrosundan 3 futbolcuyla yeniden anlaşma sağlandığı ve iç transferde görüşmelerin devam ettiği kaydedilen toplantıda dış transferde de çalışmalarına da başlandığı duyuruldu.

 

Bartınspor boğaz tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında ilk olarak Bartınspor Basın Sözcüsü Murat Karaman konuştu. Basın Sözcüsü Karaman açıklamasında, “Bartın Belediyesinde ilk Yönetim Kurulu toplantımızı yaptık ve görev dağılımını gerçekleştirdik. Hemen hızlı bir şekilde de transfer görüşmelerine ve teknik direktörümüz ve teknik kadromuzla anlaşmaya yönelik çalışmalarda bulunduk.  Bu sezonun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Başkan Enes Eser: “Teknik Hocamızla anlaşmaya vardık”

 

Bartınspor Kulübü Başkanı Enes Eser ise teknik heyet konusunda Şeref Özşan’la her konuda anlaştıklarını ifade edip, “İlk Yönetim Kurulu toplantımızı yaptık ve görev dağılımını da gerçekleştirdik. Tabi en önemli husus teknik konuydu. Teknik Hocamızla dün (Perşembe günü) anlaşmaya vardık. Teknik Hocamız geçen sene Maltepespor’un Beylerbeyi Üsküdar Anadolu ve Refahspor’u çalıştıran Şeref Özşan. Nam-ı değer Mesut Hoca. Camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Yardımcısı Düzcespor’un eski kaptanlarından Murat Hocamız. İnşallah camiamıza hayırlı olur. Tabi hocamızın direktifleri doğrultusunda önce iç transferde sonra dış transferde görüşmelerimize devam ediyoruz.” dedi.

 

“Kaan Akar’la da görüşmelerimiz devam ediyor”

 

Transfer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Enes Eser, “İç transferde bugün (Cuma günü) 5 numaralı Gökhan Hıdır, 81 numaralı formayı giyen Şeref Sevinçhan ve sol bek oyuncumuz Murat Saykal’la anlaşmış bulunmaktayız. İç transferde birkaç arkadaşımızın mazeretleri var mesela Ramazan Taş’ın düğünü var onun gibi arkadaşlarımızla da önümüzdeki hafta inşallah anlaşacağız.  Kaan Akar’la da görüşmelerimiz devam ediyor.  Dış transferde de temaslarımız devam ediyor. 1 hafta içerisinde de belki onları çözümlendireceğiz. Geçen seneden 5-6 oyuncumuzla anlaşma niyetindeyiz. Zaten bunun 3’yle anlamış durumdayız. Tabi diğerleriyle de ön görüşmelerimizi yaptık ama resmiyet kazanmadan bir şey ifade etmek istemiyoruz. Zaten sıfırdan başlamayıp iskeleti bozmadan hareket etmek istiyoruz. Çünkü sıfırdan başlamak her zaman zordur.” dedi.

 

“İyi bir Yönetim Kurulu oluşturduk”

 

Sezon içerisinde bütçenin gidişata göre şekilleneceğini ifade ederek açıklamasını sürdüren Başkan Enes Eser, “Bartın büyük bir şehir. Bizlerde bunun bilincinde ve sorumluluğundayız. Gönlümüz her zaman şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek olur. İlimizin en önemli marka değeri Bartınspor. Bizlerde sporun içinden geliyoruz. İyi bir Yönetim Kurulu oluşturduk. Bize inananlara layık bir takım oluşturmaya çalışacağız. Bu doğrultuda bütçemizi ona göre ayarlayacağız.” diye konuştu.

 

“Her zaman temaslarımız devam edecek”

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Eser, “Mehmet Bulut Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna emeklerinden dolayı öncelikle teşekkür ediyoruz. En kısa sürede kendisine nezaket ziyaretinde bulunacağız. Mehmet Bulut Başkanımız bir Bartınspor sevdalısıdır. Her zaman temaslarımız devam edecek. Biz aynı şehrin inşalarıyız. Burada yaşıyoruz. Buradan ekmek yiyoruz. Dolayısıyla ilişkilerimizi hep dostane bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.  Bizim amacımız daha önceki başkanlarımızla birlikte bütünlüğü sağlamak. İlimizde tüm küskünleri barıştırmak topyekun amaca ve hedefe yönelik hizmet etmek. Bu bizim en büyük arzumuz. Çünkü bizim kavgayla, gürültüyle değil, ılıman, iletişimle dostane kol kola bu hedefe he birlikte yürümek istiyoruz. Biz sadece kongrenin takdir ettiği bir Yönetim Kuruluyuz. Ama takım hepimizin. Şehrimizin takımı. Dolayısıyla hepimizin bir bütün olarak bu yolda birlikte devam edeceğiz. Biz de bu anlamda gerekli girişimler neyse yapmaya çalışacağız.” dedi.

 

“Amatör ruhla profesyonel bir mücadele”

 

Şehrin ne beklediğini ve ne istediğini çok iyi bildiklerini kaydederek açıklamalarını sürdüren Başkan Eser, “Çok önemli bir sorumluluk üzerimizde.  Demoralize olmuş bir taraftar var. 2 senedir son dakikalarda kaçan bir şampiyonluk var. Biz bu sene insanları bir beklenti içerisine sokmadan ama bunun bilincinde olarak  hocamızla, yönetimimizle, futbolcu kadromuzla da icraatı yaparak arkadan sürüklemek istiyoruz.  Gayemiz amatör ruhla profesyonel bir mücadele vermek. Bu yüzden şehrimizin bir kaygısı olmasın. Kimsenin bir korkusu olmasın. Şehrimizi biliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Sözlerimizle değil yaptığımız icraatlarla konuşmak istiyoruz. İnşallah Allah bizi bu yolda muvaffak eder. Zorlu bir görev bunun bilincindeyiz.” dedi.

 

“Fikirlere hep açığız”

 

Sezon boyunca yönetimsel olarak tüm fikirlere açık olduklarını da beyan eden Başkan Eser, “Ben 1996 yılında futbola Bartınspor’da başladım. Sonra süreç içerisinde Zonguldakspor ve Karabükspor’un alt yapısına transfer oldum. 2000’li yıllarda bu tesislerde yaşadım. Bu havayı soluduk. Bu yüzden bu tesisisin kokusunu, havasını biliyoruz. Yabancısı da değiliz. Biz sosyal medyada dahil hiçbir yerde herhangi bir polemiğe girmede bir bütün olarak eski başkanlarımızda dahil bizi seven ve sevmeyen hepimiz dostane ılıman iyi ilişkiler içerisinde bir havayı yakalamak istiyoruz. Bunu yakalarsak başarı kendiliğinden gelir. Fikirlere hep açığız. Takım bizim.” dedi.

 

“Kimsenin kaygısı olmasın”

 

Kamuoyunda kendisinin görevi bırakacağı şeklindeki söylemlere de yanıt veren Başkan Eser, “Buradayız, görevimizin başındayız. Bu yönetimdeki herkes aslında bu takımın başkanıdır. Sağ olsunlar abilerimiz bizi bu göreve layık gördüler. Kongre üyeleri layık gördü. Biz sadece bu bayrağı tutan kişiyiz. Yanımızdaki her abimiz bizim için birer başkandır. Kulübü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan kimsenin kaygısı olmasın. Biz şuan tamamen hedefe odaklanmış durumdayız. Rakip takımlar şuanda kadrolarını şekillendirdi belki transferlerini bitirdi. Bizim kongremizin geç olmasından kaynaklı olarak mümkün mertebe daha fazla zaman kaybetmeden bu oluşumu biran önce sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.35796
0.358552019-08-17 23:49:18