Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'IN VEKİLLERİNDEN İSTANBUL YORUMLARI

...

Okunma: 67

25.06.2019 11:37

AK Parti Bartın Milletvkeili Yılmaz TUNÇ:

 

"İstanbul halkının tercihine saygı duyuyoruz. 
Bu, demokrasinin gereğidir.

 

25 yıldır İstanbul’da, 17 yıldır da Türkiye’de yapılan tüm seçimlerde hezimete uğrayan CHP’ye gönül verenlerin uzun yıllar hasret kaldıkları sevinci İstanbul seçimleri ile yaşamalarını normal karşılamak gerekir.

 

AK Parti kazandığında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyenlerin, “halkın iradesi kazandı” diyerek, kendileri kazanınca demokrasi, kendileri kazanamayınca ise halkı aşağıladıkları da bir gerçektir.

 

CHP adayının kampanya süresi içerisinde sistematik şekilde yalan üstüne yalan söylediği gerçeğini kimse saklayamaz.

 

Teşekkür konuşmasında bile kutuplaştırıcı, ötekileştirici dilinden vazgeçmedi. Kucaklamadan bahsederken, “artık ahlaksızlık yok, artık israfçılık yok, herkes konuşacak” diyerek karşı tarafı ahlaksızlıkla, yolsuzlukla, israfla, dikta ile suçlamaya devam eden bir kişinin “kucaklama” sözünde ne kadar samimi olduğuna inanmak zor.

 

Daha teşekkür konuşmasında “beni engellerseniz” diyerek Şimdiden başarısızlığın mazeretini de kamu oyu İle paylaşmış olması manidardır.

 

Son 17 yıldır tecelli eden milli iradeye saygı duymayanlara inat biz sonuca saygı duyarız. Olanda hayır vardır deriz.

 

Ak Partililer olarak bize düşen,
 

İstanbullu seçmenin mesajını; doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan etrafında daha da kenetlenerek yolumuza devam etmektir.

 

İstanbul’u CHP’den alarak, susuzluktan, çöpten, çukurdan, çamurdan, pis havadan kurtarıp dev yatırımlarla tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’dır.

 

Türkiye’yi de 17 yılda her türlü engelleme girişimine rağmen 4 kat büyüten, dünya projelerini hayata geçiren, halkının refahını artıran AK Parti’dir. Bu nedenledir ki, milletimiz demokrasi tarihimizde ilk kez bir siyasi partiyi kesintisiz 17 yıldır tek başına iktidarda tutmuştur. Dünya demokrasilerinde bu başarının başka bir örneği yoktur.

 

Aynı zamanda bu gün 24 Haziran. Geçtiğimiz yıl bugün gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizin 1. yılı. Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihimizin en uzun süreli 13 yıllık Başbakanlık görevinin ardından 2014’te halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmuş, 24 Haziran 2018 seçimleri ile birlikte de yeni Hükümet sisteminin Başkanı, ard arda iki kez halkın teveccühüne mazhar olarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Hatırlayalım, geçen yıl ki seçimlerin ardından CHP lideri tebrik etmeyi bırakın, O’na ve O’nu seçen millete hakaretler yağdırmış, “neden tebrik edecekmişim” demiştir. İşte Aradaki fark budur.

 

Şimdi önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. İstikrar üreten, herkesin işine koyulduğu yeni dönmede, milletimizin her türlü sorununa çare olacak projelerle ülkemizi her alanda 2023 hedeflerine ulaştırmak için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışacağız.

 

Durmak yok yola devam."

 

CHP Bartın Milletvekili Aysu BANKOĞLU:

 

“İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır”

 

Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu İstanbul’da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin çalışmalarına bizzat katıldığı seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. 23 Haziran 2019 Pazar günü tekrarlanan ve sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken tekrar seçimin önemine değinen Bankoğlu “Bu bir demokrasi mücadelesiydi” dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Bankoğlu “Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. İstanbul başta olmak üzere 11 Büyükşehir ve 10 il yerel yönetimini kazanan partimiz ve millet ittifakıdır. Başta YSK’nın yaptığı olmak üzere her türlü hukuksuzluğa ve orantısız seçim çalışmasına rağmen yurttaşlarımızın sağduyusu ve olup bitene karşı sandıkta verdiği cevapla hak yerini bulmuştur.”dedi.

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 2019 yılının ülke tarihindeki en büyük ekonomik sıkıntıları yaşarken 6 aydır sadece yerel seçimler ve İstanbul ile oyalandığını, işsizlik, enflasyon ve hayat pahalılığı, arap saçına dönmüş dış ilişkilerimizdeki tehlikeler, tarımın, sanayinin girdiği darboğaz örtbas edilmeye çalışıldığını belirtti. Yaptığı açıklamada “Devletin tüm olanaklarını haksız ve hukuksuz bir şekilde kullanarak partisi adına yerel seçimlerde il il dolaşan partili cumhurbaşkanı ve bakanlar gördü ülkemiz. Biz CHP vekilleri olarak tekrar eden İstanbul seçiminde adayımızı desteklemeye bu yüzden gittik. 31 Mart’a kadar beka sorunu diye ortaya düşenlerin asıl sıkıntısının ne olduğunu, Ekrem İmamoğlu’nun 19 günlük Belediye Başkanlığı sırasında tüm Türkiye gördü. Sayın İmamoğlu’nun şeffaflık konusundaki söylemleri hükümeti ve özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve işbirliği içinde olduklarını çok rahatsız etti. Bu ülkenin şeffaf yönetilmesi için hak, hukuk ve adaleti benimsemiş olması gerekiyor. Partimizin vazgeçilmezi olan bu kavramlar bizim için havayla suyla eşdeğerdir. Yurttaşlarımız da bunun önemini anlamış, eksikliğinin ülkemize verdiği hasarları artık görmüş durumda.”dedi.

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, orantısız seçim çalışmalarına karşı partisi CHP’nin tüm vekilleri ve İstanbul teşkilatıyla katıldıkları seçim çalışmaları sırasında halkın nabzını tuttuğunu belirtti. İstanbul’un çok farklı yerlerinde Türkiye’nin her yerinden gelmiş yurttaşlarla birlikte olduklarını, eğitimli eğitimsiz ya da maddi durumu kötü veya iyi fark etmeksizin, haksızlığa ve hukuksuzluğa herkesin tepkili olduğunu belirtti. İstanbul Belediyesi’nin sahip olduğu olağanüstü büyük bütçeyi son 25 yıllık yönetiminde nasıl çarçur ettiğinin, yandaşlarına, vakıflara, akrabaya ve eşe dosta peşkeş çekilirken, altına girdiği büyük borçların ifşa olmasının da AKP’ye kaybettiren büyük bir faktör olduğunu belirtti. AKP’nin ve ortağının istediği kutuplaşmış, gerilmiş Türkiye’nin kimseye faydası olmadığını, toplumun en büyük beklentisinin siyasette nezaket dili olduğunu belirten Bankoğlu “CHP ve Sayın İmamoğlu kucaklayıcı, barışcıl ve herkese eşit hizmet esasıyla kullandığı dil kazanmıştır. Türkiye kazanmıştır. Halk samimiyeti ve doğru sözü görüyor. Dün israf devri en azından İstanbul’da kapanmıştır. Bizim vergilerimizle kendi yandaşlarını zengin etme devri bitmiş, hizmet dönemi başlamıştır.”açıklaması yaptı.

 

Seçim sürecinde yurttaşların en çok hükümeti eleştirdiğini, işlerini yapmak ülkedeki yangını söndürmek, 8 milyon işsize çare bulmak, esnafı, sanayiciyi, çiftçiyi kurtarmak yerine “İlle de İstanbul” diyerek yılın 6 ayını boşa geçirmiş olmalarına büyük tepki duyduklarını belirtti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.21184
0.212322019-08-18 15:14:27