Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN MÜSİAD İFTARINDA

Okunma: 1081

03.06.2017 15:30

MÜSİAD İFTARI GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Şubesi tarafından düzenlenen iftar programı il protokolü, siyasi isimler, sanayici ve iş adamlarını bir araya getirdi.

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından As Düğün ve Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen iftar programı geniş katılımla gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

İftar programına Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Arslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, eski Bartın Milletvekili Asım Kulak, TSO Başkanı Halil Balık, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın, İl İdare Amirleri, STK temsilcileri, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, basın mensupları ve dernek üyeleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

 

 

İftar programında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bartın Şube Başkanı Muhammet Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, iftar programına katılan davetlileri kapıda karşıladı. İftar programı öncesinde Bartın’ın önde gelen siyasi isimleri, protokol üyeleri ve iş adamları sohbet ederek iftar saatini bekledi.

 

 

Kur’an-ı Kerim tilavetinin de sunulduğu iftar programında okunan ezan ile salonu dolduran yüzlerce kişi oruçlarını açtı.

 

 

MÜSİAD Bartın Şube Başkanı Muhammet Aksoy iftar yemeğinin ardından davetlilere hitaben yaptığı konuşmada Şırnak’ta helikopter kazasında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet yakınları ve milletimize baş sağlığı dileklerinde bulundu.

 

 

Aksoy: “İftar sofraları geleneğimizin değerlerini temsil ediyor”

 

 

Ramazan ayının birleştiriciliğine dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Başkan Aksoy, “Cenabı Hakka şükürler olsun ki her sene Ramazan ayında şu bereketli iftar sofralarımız vesilesiyle MÜSİAD’ın teşkil ettiği büyük kardeşlik halkasını tecrübe etme imkanı buluyoruz. İşin doğrusu bu iftar sofraları kadim geleneğimizin ve medeniyetimizin değerlerini çağımızda yeniden temsil ediyor. İftarda gün boyu aynı amaç uğruna devam ettiğimiz anlamlı bir açlığı aynı anda ve hep beraber birlikte gideriyoruz. Oruç nasıl yalnızca aç kalmak değilse iftarda yalnızca yemek yemek değildir. İftar insanların giderek birbirlerinden koptuğu çağımızda aramızdaki bağlantıyı vurgulayan bir kardeşlik hizasını temsil ediyor. Kimse nefsini tatmin etmek için bir adım daha öteye geçemiyor. Cenabı haktan bize bu dünyada iftar sofralarında bir araya gelmemizi nasip ettiği gibi cennetinde de bir araya gelmemizi nasip eder inşallah.” dedi.

 

 

İnsanlık büyük sorunlarla karşı karşıya

 

 

Türkiye’nin sorunlarının da birlik ve beraberlikle çözüleceğine vurgu yapan Aksoy, “Şüphesiz dünya meydanında çatışma kaçınılmaz musibet mukadderdir. Fakat Allah kimseye taşıyamacağından fazla yük yüklemez ayetinin izinde atalarımızda ‘Allah dağına göre kar verir’ demişlerdir. Türkiye’de devr aldığı büyük tarihsel mirasın üzerinde yükseldiği için oldukça yüksek bir dağdır. Bu nedenle başı dumanlıdır, bu nedenle kar boldur. Bugün insanlık büyük sorunlarla karşı karşıya. İnsanın manasının yok sayıldığı ve yalnız bedeninden ibaret sanıldığı doğmanın tesadüf yaşamanın çatılma ölmenin son kabul edildiği bir varoluş anlayışıyla dünyanın geldiği yer ortada. Kıt kaynaklar ve sınırsız ihtiyaçlar dogmasıyla hayatı bir çıkar savaşına dönüştüren dünyada geldiğimiz yer ortada. Şairin dediği gibi ‘Sen doğu olursan güneş sana gelecektir. Sen kuşluk olursan kuş sende ötecektir.’ Türkiye’nin doğu olduğunu gösterme vaktidir dünyaya. Dünyaya başka bir düzeninde mümkün olduğunu gösterme zamanıdır. Geleneğimiz ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla yeni bir hikaye yazma zamanıdır.” şeklinde konuştu.

 

 

Bir seçim değil sorumluluktur

 

 

Türkiye’nin ekonomik büyüme, toplumsal kalkınma, teknolojik ilerleme gibi meselelere kendi kimliği ve üslubu doğrultusunda bir istikamet çizmesinin vakti geldiğini söyleyerek konuşmasını sürdüren Aksoy, “Bu yeni hikayeyi yazmak bir tercih değil zorunluluk, bir seçim değil sorumluluktur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için biz iş adamları olarak çok ama çok çalışmak zorundayız. Birlik beraberliğimizden asla vazgeçemeyiz. Merhum Mehmet Akif, ‘Sen, ben desin efrad. Aradan birliği kaldır Milletler için işte kıyamet o zamandır.’ diyor. O kıyameti yaşamak istemiyorsak seni beni bırakıp bir olmaya gayret göstermeliyiz. Ramazan ayının getirdiği bereketin ülkemizin ve İslam aleminin tamamına yayılmasını bu bereketin yalnızca sofralarımıza değil kalplerimize de intikal etmesini temenni ediyor. Sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 

 

Vali Yardımcısı Kalender: “Bu iftar yemeği için teşekkür ederiz”

 

 

Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender ise konuşmasında iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “ MÜSİAD’ın ilimizde verdiği bu iftar yemeği için hepinize çok teşekkür ederiz. Şırnak’ta şehit olan askerlerimizin hepsine Allahtan rahmet diliyoruz. Hayırlı bir Ramazan olmasını canı gönülden diler teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Milletvekili Tunç: “Birliğin ve beraberliğin örneğini göstermiş oldular”

 

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da konuşmasının başında MÜSİAD ailesine teşekkür ederek, “Bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getiren, bu güzel ortamı bizlere sağlayan MÜSİAD İl Başkanımızı, emeği geçen çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Birliğin ve beraberliğin, bereketin ve huzurun güzel bir örneğini bu güzel mekanda göstermiş oldular. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı. Geldi ve bir haftası geçti. Sayılı gün çabuk geçiyor. Bu Ramazan ayının ülkemiz için, İslam alemi için huzura, barışa, sevgiye, kardeşliğe ve tüm insanlığın huzuruna vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Ülkemiz bu terör belasından da kurtulacaktır

 

 

Milletvekili Tunç helikopter kazasında şehit düşen askerlere de Allah’tan rahmet dileyerek, “Tabi ülkemizde terörle mücadele devam ediyor. Terörle mücadele ederken de bir taraftan şehit veriyoruz. Şehitlerimiz yüreklerimizi dağlıyor. Geçtiğimiz gün bir helikopter kazasında Tümgeneral Aydoğan Aydın ve ekibindeki askerlerimizi şehit verdik. 13 askerimiz şehit oldu. Ben buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Türkiye gerçekten değerli bir komutanının kaybetti, Tümgeneralini kaybetti. Helikopterin düşmesi sonucu bu kaza meydana geldi. Ben bu kazada şehit olan hem de terörle mücadele de şehit olan askerimize, polisimize, görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah ülkemiz bu terör belasından da kurtulacaktır. Bu kararlı mücadele de hiç taviz vermeden devam edecek. Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını istemeyenler terörü aynı yerden kumanda ediyorlar. Farklı farklı adları var. FETÖ’sü var, PYD’si var, PKK’sı var, DEAŞ'i var. Hepsi aynı yerden kumanda ediliyor. Türkiye’nin güçlenmesini, ilerlemesini, dünya devleti olmasını istemeyen üst akıl bunları bir yerden kumanda ederek ülkemizin üstüne sarıyor. Bu ülke ve bu millet birlik beraberlik içerisinde her türlü şer güçle baş edecek güçtedir. Terörün belini de kıracak güçtedir. İnşallah ülkemiz terörden arınmış bir şekilde daha güzel günlere ilerleyecektir.” şeklinde konuştu.

 

 

Devam eden 4 milyarlık kamu yatırımı var

 

 

Bartın’ın göç veren bir ilden göç alan bir ile dönüştüğünü de vurgulayan Milletvekili Tunç, “Siz değerli iş adamlarımız ve sanayicilerimiz sayesinde, istihdamın arttığını ve her geçen gün daha ileriye gittiğini, göç veren bir Bartın’dan göç alan bir Bartın’a, üniversite kenti Bartın’a, OSB’si yetmeyen ve 2’incisi hazırlanan bir Bartın’a doğru ilerliyoruz. İnşallah Bartın’ın geleceği parlak. Şu anda bulunduğumuz Şiremir Çavuş Bölgesinde 400 yataklı şehir hastanesi inşaatına başlayacağız. Sosyal Bilimler Lisesi’nin arkasında inşa edilecek şehir hastanesi sadece ilimize değil aynı zamanda bölgemize hizmet edecek. Proje çalışmaları tamamlandı yapım ihalesine de geçeceğiz ve kısa süre içerisinde Bartın’a modern, eğitim-araştırma hastanesi seviyesinde, üniversitemizi tıp fakültesi kurulması durumunda onun da alt yapısı olacak şekilde Bartın’a kazandırmış olacağız. Şehir Hastanesi bu bölgede inşa edileceği için sadece bundan bahsediyorum. Yatırımları saymaya kalkarsak iftar sofrası yetmez. Bartın’a 4 milyarlık kamu yatırımı gerçekleştirdik ve şu anda devam eden 4 milyarlık kamu yatırımı var. Bu 4 milyarlık yatırımda tamamlandığında 30 bin nüfuslu üniversitesi ile beraber, yeni OSB ile 20 bin ek nüfusla birlikte Bartın’ın şu önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çok hızlı bir şekilde kalkınma sürecine gireceğini söylemek mümkün. Tabi burada en önemli görevde siz sanayicilerimize, iş adamlarımıza düşüyor. Ülkemizin kalkınmasında lokomotif sizlersiniz. Bizlerde sizlere elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Bu tür yerlerin daha da artmasını diliyorum

 

 

Milletvekili Tunç konuşmasının son bölümünde MÜSİAD Bartın temsilciliğini her düşünceden insanı bir araya getirdiği için, iş adamları ve sanayicilerimizi bir araya getirdiği için ve onların birlik beraberliğini, dayanışmasını sergilediği için kutladı. Ayrıca iftar programının gerçekleştiği As Düğün ve Kongre Salonu’nun sahibi Semih Kaptan’a da “Bartın’a böyle bir güzel mekan kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Güzel  bir mekan oldu. Bartın’a yakışan böyle bir mekana ihtiyaç vardı. Bu tür yerlerin daha da artmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.18153
0.182032019-09-20 16:49:54