Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN İHH'DAN KUDÜS ÇAĞRISI

Okunma: 665

16.05.2018 12:16

İHH’DAN KUDÜS ÇAĞRISI

 

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bartın Şubesi ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki ve Büyük Dönüş Yürüyüşüne destek vermek için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Türkiye ve Uluslararası mekanizmaların İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgalini durdurmasına yönelik çağrı yapıldı.

 

Cuma namazı sonrasında Hükümet Caddesi Arap Camii önünde gerçekleşen basın açıklamasına İHH Bartın Şubesi Başkanı Selami Ünsal, Saadet Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayı Ünal Yurtbay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Ambargo her geçen gün ağırlaşmakta

 

İHH Bartın Şubesi Başkanı Selami Ünsal yaptığı basın açıklamasında Kudüs için meydanlarda olduklarını ifade ederek, “ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek için bütün kardeşlerimizle meydanlardayız. 15 Mayıs günü Büyük Felaket Nakba’nın 70. yıl dönümü. 70 yıldan beri Siyonist İsrail, Müslümanları kışkırtmak amacıyla Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. İsrail devleti ve askerleri, kirli postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estirip ibadet eden insanlara gaz bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırarak, camide bulunan Kur’an-ı Kerim'leri yerlere atıp üstlerine basarak hukuksuzluğa hız kesmeden devam etmektedir. Filistin’e, Gazze’ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları gasp edilen Filistinliler, İsrail zulmü altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.” dedi.

 

Kudüs sahipsiz değildir

 

Filistinlilerin, kadınlarıyla ve çocuklarıyla son bir aydır Büyük Dönüş Yürüyüşü gerçekleştirdiklerini de belirten Ünsal, “İşgalci İsrail ise ateş açıp masum insanları, çocukları ve yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor. Olayların başlangıcından bugüne kadar İsrail askerlerinin kurşunlarıyla ve müdahalesiyle 48 kişi şehit edildi, 8 binin üzerinde kişi de yaralandı. İlk kıblemizin bulunduğu Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak kurulan Siyonist İsrail işgali altındadır. Siyonist İsrail devleti, Kudüs’ü hukuksuz bir şekilde tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Kim hangi kararı alırsa alsın "Kudüs İslam’ındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra, bütün Müslümanların kutsal bildiği Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (SAS) Miraç’a yükseldiği o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır.” diye konuştu.

 

İşgali durdurmaya çağırıyoruz

 

İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya yönelik çağrıda bulunan Ünsal, “Bugün burada ve tüm Türkiye’de Kudüs dostlarıyla birlikte ABD’nin ve İsrail'in bu hukuksuz kararına ve uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi, Uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya çağırıyoruz.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.17309
0.173662019-08-17 23:43:39