Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARFED İFTARINA DAMGA VURAN ANLAR

İstanbul'da yaşayan Bartınlılar bu iftarda bir araya geldiler...

Okunma: 1019

14.06.2017 12:35

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkan, yönetici ve üyeleri Ümraniye Belediyesinin iftar sofrasında bir araya geldi.

 

İstanbul Hekimbaşı Spor Tesisleri Çardak Restoranda Bartınlılar için düzenlenen iftar programına,  Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkanı Zeynel Özsoy,  Bartın Spor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Bartınlı katıldı.

 

<iframe width="451" height="400" src="https://www.youtube.com/embed/ZYYneaECE6U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

İftar programında Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut'un destek sözü istemesi geceye damga vurdu.

 

Nalbant: “BARFED olarak iftihar yaşadık”

 

Bartın Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Hasan Nalbant iftar programı sonrasında yaptığı konuşmada BARFED’in kuruluşundan bu güne İstanbul’da ki Bartınlılar Derneklerinin bir araya geldiğini, Bartın ve Bartınlıya nasıl hizmet edileceğine dair projeler üreterek hizmetlerde bulunmaya çalıştığını ifade ederek, “Federasyon bünyesinde bunu da daha fazla ileriye nasıl getiririz diyerek bu noktalara getirdik. Bugün Bartın Dernekler Federasyonu olarak iftihar yaşadık. BARFED görevinde bir nöbet değişikliği oldu. Ahmet yılmaz bey Onursal Başkan konumuna geçti ve bu gemiyi yürütmek adına, bu hizmeti yürütmek adına Zeynel Özsoy federasyon başkanımız olarak inşallah görevine devam edecek. Bu güzel ve anlamlı günde şu kadarını söylemek istiyorum. Federasyon Başkanlığını yaparken bu kurumun korumasında büyük eforlar sarf ettik. Bütün halkımıza ulaşmaya çalıştık.  Bundan sonra da bu güzel yönetimle Bartın’ımız ve Bartınlılarla omuz omuza vererek Bartın ve Bartınlıyı eğitmekte yarış yapacağımıza eminim.” dedi.

 

Bulut: “En büyük dileğimiz”

 

Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut’ta iftar programında yaptığı konuşmada Bartınspor için tüm Bartınlıları desteğe davet ederek, “Bartınspor sevdalılarını bir arada görmek büyük bir mutluluk. İstanbul’da bulunan Bartınlı hemşirelerimizi 2017-2018 sezonunda Bartınspor’un yanında görmek en büyük dileğimizdir. İstanbul’da bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyor ve bunun sözünü sizden istiyorum.” dedi.

 

Yılmaz: “Bu işin içindeyiz”

 

BARFED Başkanlığında bulunan ve Olağan Genel Kurul’da görevi Zeynel Özsoy’a devreden Ahmet Yılmaz ise, “Başta Hasan Basri Nalbant ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Kendisinden zaman içersinde çok faydalandık. Ben görevi kendisinden devralmıştım ve bugünde teslim ettim. Biz her zaman bu işin içindeyiz ve var olmaya da devam edeceğiz. Yeni Başkan ve Yönetim Kurulunu canı gönülden kutluyorum. Birlikte yola devam edeceğimizin de bilinmesini istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

Özsoy: “Daha güçlü, daha canlı hale getireceğiz”

 

 BARFED Olağan Genel Kurul toplantısında başkanlık görevine getirilen Zeynel Özsoy da birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmada, “Bugün bir görev değişimi yaptık ama hiçbir şey değişmedi. Bütün arkadaşlarımızla yine birlikte ve beraberiz. Bizim olduğumuz yerde çekişme olmaz, heyecan olur. Bartın’ımıza ve burada ki hemşerilerimize değer katalım istedik. Sağ olsun onlarda bizleri bu göreve layık gördüler. Sizlerin huzurunda bizi bu göreve layık gören herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra bütün arkadaşlarımızın katkısıyla ve desteğiyle BARFED’i ve diğer dernekleri daha güçlü, daha canlı hale getireceğiz. Ekonomik ve sosyal destekle daha güçlendireceğimize inanıyorum. Zahmet edip buraya kadar gelip bizi yalnız bırakmadıkları için Sayın Valimize, Milletvekilimize, Ulus Belediye Başkanımıza ve Bartınspor Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Küçükkapdan: “Dernekçilik zor bir iştir”

 

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan da Dernekçilik zor bir iştir. İnsanları bir araya getirmek, birlikte hedef üretmek ve bir arada tutmak, özellikle de mali konularda gerçekten çok zordur. Ben bu yola çıkan ağabeylerimize Allah’tan yardım diliyorum. Bartınspor’u da inşallah çok daha güzel yerlerde görürüz diye dua ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Tunç: “BARFED’i çok önemsiyoruz”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da BARFED’in Genel Kurulunda Ahmet Yılmaz’ın bayrağı Zeynel Özsoy’a devrettiğini kaydederek, “Biri onursal başkanlığa geçti diğeri de onursallığa aday oldu. İnşallah BARFED’imiz birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek çalışmalara imza atacak. Bizleri bir arada tutacak, dayanışmamızı ve kaynaşmamızı sağlayacak. Bartın kültürünü çocuklarımıza aktaracak, hatırlatacak. Bartın’ın gelişmesi ve kalkınması için önerilerde bulunacak. Bu anlamda BARFED’i çok önemsiyoruz. BARFED’in bünyesindeki derneklerimizi çok önemsiyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarımız gerçekten çok önemlidir. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. BARFED ne kadar güçlü olursa Bartın için ve İstanbul’da yaşayan Bartınlılarımız içinde o kadar iyi olur. Biz her türlü desteği BARFED’imize vermeye devam edeceğiz. Bartın’ımız 80’li 90’lı yıllarda bir göç verdi. O göçe katılarak bende İstanbul’a göç etmiştim. O dönemde İstanbul’da ayda bir su akardı musluktan. Gazeteler promosyon olarak gaz maskesi dağıtırdı. Doğalgaz falan yoktu. Havası solunamayan, insanlar işten geldiğinde öksürerek içeri giren bir İstanbul’du. Tabi göçün ve hızlı kentleşmenin getirdiği bir takım problemleri bu ülke yaşadı. Artık Türkiye yeni bir döneme adım attı. Türkiye artık güçlü olma durumda. 2000’li yılların başında itibaren Türkiye’de milletimiz kendisine yeni bir model seçti ve şu anda 16 Nisan’dan itibaren de Türkiye’de yeni bir dönem başladı. Demokrasimizin daha güçlü olduğu, milletimizin huzur ve güvenliğin daha da kuvvetli olduğu, ekonomik gelişmenin daha da hızlı ve kuvvetli olduğu bir dönemi inşallah hep birlikte yaşayacağız.” diye konuştu.

 

“Hızlı bir gelişme ve kalkınma içersindeyiz”

 

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında Bartın’da ki gelişmelere değinerek, “Bartın’ımız göç verdi dedik ama artık Bartın göç alan iller arasında. 2007’nin sonundan itibaren istatistiklere baktığımız zaman Bartın nüfusu azalan iller arasında değil, nüfusu artan iller arasında. Üniversitemiz de 15 bin öğrencimiz şuan da eğitim görüyor ve hedefimiz 30 bin. Organize Sanayi Bölgemizi genişletiyoruz. Yeni fabrikalarla beraber işçi sayısında artış olacak. Yeni bir ilave nüfusla oraya gidiyoruz ve Bartın’ın diğer yatırımlarıyla beraber hızlı bir gelişme ve kalkınma içersindeyiz. Her gidip geldiğinizde de memleketinizin geliştiğini güzelleştiğini görüyorsunuzdur. İlçelerimizde ve beldelerimizde tribünüyle, aydınlatmasıyla stadyum yapmadığımız yer kalmadı. Sporcu fabrikasından tutunda yüzme havuzuna kadar her türlü fiziki alt yapıda var. 1.ligde voleybol takımımız var. Tabi futbol daha ön plana çıkıyor ve futbolda da mutlaka hak ettiğimiz yerde olmalıyız. Bartınspor’a hep beraber destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Dirim: “Genç insanlar Bartın’da iş bulamıyorlar”

 

Son olarak bir konuşma yapan Bartın Valisi Nusret Dirim ise Bartın’ın genç nüfusu tutacak imkanları artırmakta sıkıntısı olduğuna değinerek, “Bartın gerçekten nüfusunu çok fazla artıramıyor ama son dönemdeki gelişmelerle koruyor diyebiliriz. Üniversitemiz büyüyor, bu yıl 15 bin öğrenci mevcuduna ulaşacak. Dolayısıyla Bartın 15 bin nüfus kazanmış olacak. Bu kazanımlara, öğrencilerimize en güzel şekilde ev sahipliği yapmalıyız. Bartın’ın genç nüfusu tutacak imkanları artırmakta sıkıntısı olduğunu görüyoruz. Genç insanlar Bartın’da yapacak iş bulamıyorlar. Dolayısıyla sanayinin geliştiği büyük şehirlere göç ediyorlar ve genç nüfusu Bartın’da tutmakta zorlanıyoruz. Bartın’da yaşayan insanların nüfus profiline ve özelliklerine baktığımız zaman çoğunlukla emekli insanların Bartın’da yaşamayı tercih ettiğini görüyoruz. Allah Bartın’a her şeyi vermiş. Bartın’ın yüzde 60’ı orman, toprağın altı Türkiye’nin en zengin taş kömürü madenlerini barındırıyor. Türkiye’nin bilinen taş madenlerinin önemli bir kısmı Bartın’da yer alıyor. Bartın’ın geleceğinden umutluyuz. Bartın’ın daha yaşanabilir bir yer olması için, gençlerin istikbalini Bartın’da kazanabilmeleri için Milletvekilimiz, diğer siyasi parti temsilcilerimizle, yerel yönetimlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. Tabi ki kalkınma belli bir seviyeye gelinceye kadar kolay bir şey değil. Bir kartopunu daha yukarı tırmandırıyorsunuz. Bunun belli bir noktaya kadar çok ciddi bir çalışma ve emekle yapılması gerekiyor. Belli noktaya geldikten sonra zaten kendi gücüyle ilerleyecektir. O ivmeyi kazanana kadar canla başla çalışmamız gerekiyor.” dedi.

 

“Olumlu gelişmeler olacak”

 

Vali Dirim konuşmasının son bölümünde Bartın’ın çok önemli ve çok büyük avantajları olduğunu söyleyerek, “Bu avantajları gelecek kuşaklara bozmadan aktarabilirsek gelecekte Bartın’a yatırım yapacak özellikle turizm anlamında çok ciddi anlamda iş adamları olacağını düşünüyorum. Bartın’ın sahillerini yağmalatmamız lazım. Sahil bölgelerinde imarlı ve planlı bir şekilde şehirleşmeyi desteklememiz gerekiyor. Kırsaldaki köy yerleşim alanlarında gelişi güzel yapılaşma olmasın diye imar çalışmaları yapıyoruz. Filyos bölgesinde ki gelişmelere bağlı olarak Bartın hem konut ihtiyacının karşılandığı bir bölge olacak hem de turizm anlamında olumlu gelişmeler olacak. Çevreyi bozmadan, orman alanlarının yok olmasına izin vermeden bu şehri gelecek nesillere miras bırakalım istiyoruz. Bartınspor’u da el birliği ile desteklememiz gerekiyor. Bartınspor yönetiminin tek başına başarıya ulaşması mümkün değil. Yıllarca kümeye çıkma mücadelesi veren bu arkadaşlarımızı bu yıl ciddi bir şekilde destekleyelim. Bartın bu amacına da ulaşmış olsun. Bu duygular içerisinde bu sofrayı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Maalesef bu sofraları bulamayan birçok Müslüman kardeşimiz var. İslam coğrafyaları maalesef teröre en çok kurban veren coğrafyalar. Bugün en çok teröre kurban olan insanlar Müslümanlar. En büyük acılar İslam topraklarına yaşanıyor. Böyle sofralarda toplanamayan nice kardeşlerimiz var. Onlara da huzur ve barış içerisinde yaşamalarını diliyorum. Bu organizasyonda da emeği geçen herkse teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.39102
0.391732019-09-19 03:15:53