Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ İFTARI BİNLERİ BULUŞTURDU

Okunma: 921

13.06.2017 14:06

AK Parti Bartın İl Başkanlığının düzenlediği iftar programı Bartın’da binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturdu.

 

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ilimizde geleneksel bir boyut kazanan iftar programı pazaryerinde yer alan kapalı otoparkta gerçekleşti. Hava muhalefeti nedeniyle açık otopark alanından kapalı otopark alanına alınan iftar programına binlerce vatandaş ve partili katıldı.

 

İl Başkanı Hüseyin Manav başta olmak üzere AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve yönetimde yer alan isimler program boyunca davetlilerle tek tek ilgilenmeye çalıştılar. Teşkilat mensuplarının da büyük bir özveri ile saatler önce başlayan hazırlık çalışmaları iftar programının aksaksız gerçekleşmesinde önemli rol oynadı.

 

İftar programına katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta iftar saati öncesinde masaları gezerek vatandaşlarla selamlaşarak sohbetlerde bulundu.

 

İl Başkanı Hüseyin Manav’ın ev sahipliği yaptığı programa AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, AK Parti Eski İl Başkanlarından Yakup Ulupınar, Yaşar Arslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, İl Müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Okunan ezanla birlikte iftar programının gerçekleştiği alanı dolduran binlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtılar.

 

Manav: “Birlikte paylaşalım istedik”

 

Programda konuşan AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, “Artık geleneksel hale getirdiğimiz halk iftarımıza hoş geldiniz. Ramazan ayı paylaşmak ayıdır. İftar sofralarımızda halkımızla beraber iftar yapmak için bizde bu akşam her kesimden insanımızla hep beraber bir araya gelerek Ramazan ayının bu güzelliğini birlikte paylaşalım istedik. Çocuğuyla büyüğüyle, yaşlısıyla genciyle, Bartın’ın yöneticileriyle vatandaşlarıyla bir araya gelelim istedik. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen, bu düzeni sağlayan tüm AK Partili yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlere de teşriflerinizden dolayı başta teşkilatım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah önümüzdeki seneye daha kalabalık ortamlarda yine hep beraber olalım. Her zaman açık havada yaptığımız iftar programımızı bugün hava muhalefeti nedeniyle kapalı ortama taşımak durumunda kaldık. İnşallah bir dahaki sefere güzel güneşli bir günde, daha geniş katılımlı bir günde buluşuruz. Allah oruçlarınızı kabul eylesin. Şimdiden Kadir gecenizi de tebrik ediyorum. Allah’ın rahmeti, bereketi ve merhameti şu mübarek günde üzerinizde olsun.” dedi.

 

Tunç: “Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteriyoruz”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da programı düzenleyen AK Parti İl Başkanlığı ve tüm katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasında, “Bu güzel akşamda, bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getiren AK Parti İl Başkanlığımıza, başta İl Başkanımız Hüseyin Manav olmak üzere emeği geçen herkese huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyoruz. Evveli Rahmet ortası mağfiret sonu sonrası ise cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazanı Şerifin tam ortasındayız. İnşallah hayırlısı ile Cenabı Hak Kadir Gecesine e Ramazan Bayramı’na da huzur içerisinde birlik içerisinde, beraberlik içerisinde girmemizi nasip eder. AK Parti her yıl Ramazan ayında halkımızın da iştirakiyle düzenlemiş olduğu iftar programı bu yılda gerçekten çok büyük bir coşkuyla gerçekleşiyor. Hava muhalefeti nedeniyle kapalı mekandayız. Burada birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteriyoruz. Bu birlik ve beraberliğe iştirak ettiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum, sağ olun var olun.” dedi.

 

“Yeni Türkiye’ye evet dediler”

 

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında, 16 Nisan’da bir halk oylaması gerçekleştirdik ve ülkemiz Anayasa değişikliğine evet dedi. Ve yeni bir Hükümet sistemi ile 2019’dan itibaren yeni bir dönem başlayacak. Anayasa değişikliğine Bartın olarak Türkiye ortalamasının üzerinde yüzde 56 oranında bir oyla, başarıyla çıktık. Bu başarıda emeği olan başta il teşkilatımız, ilçelerimiz ve beldelerimiz, müşahitlerimize kadar herkese huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyoruz. Bartın halkına teşekkür ediyoruz. Yeni Türkiye’ye evet dediler. 16 Nisanda yepyeni bir dönemin kapısını aralamış oldular. Anayasa değişikliğinin yürürlüğe giren maddeleri oldu. Hakimler Savcılar Kurulu ile ilgili maddeler yürürlüğe girdi. Meclis olarak seçimimizi yaptık. Cumhurbaşkanımızın partisiyle ilişiğiyle ilgili madde yürürlüğe girdi ve partisiyle ilişiği kesmek zorunda değildir hükmü gereğince Cumhurbaşkanımız AK Parti’nin Genel Başkanı oldu. İnşallah 2019’a kadar yoğun bir çalışma sergileyeceğiz. Türkiye’de ve Bartın’da çok daha büyük başarıları elde etmeyi başarıcağız. Hep beraber elde edeceğiz. Ülkemiz ve Bartın’ımız kazanmaya devam edecek.” dedi.

 

“Devam eden 4 Milyarlık yatırımımız var”

 

Bartın’a yapılan yatırımların miktarlarından da bahseden Milletvekili Tunç, “Bartın’a şu ana kadar 4 Milyar liralık kamu yatırımını kazandıran bir iktidarın mensuplarıyız. Tarihte görülmemiş yatırımları Bartın’a, ilimize kazandırdık. Bartın’ı göç veren bir ilden artık nüfusu artan iller arasına koyduk. Büyük yatırımlar yapıyoruz. Şu anda devam eden 4 Milyarlık yatırımımız var. Bunları da süratle tamamlayarak Bartın’ı bölgesinde yıldız gibi parlayan il konumuna getireceğiz inşallah. Bunda her birinizin payı olacak.” şeklinde konuştu.

 

“Terörle mücadeledeki kararlılığımız devam edecek”

 

Konuşmasının devamında İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara değinen Milletvekili Tunç, “İslam dünyası üzerinde bir takım oyunlar oynanıyor. Bu oyunların ülke ve millet olarak farkındayız. Şu anda Katar üzerinden yeni bir oyun planlanıyor. Bu ülke, Türk milleti bu oynanmak istenen oyunlara her zaman ‘dur’ dedi bundan sonrada ‘dur’ diyecektir ve o güçtedir. Ülkemizin aleyhinde plan kurmak isteyenlerin o planları, o tuzakları her zaman başına geçirmiştir. Bundan sonrada başına geçecektir. 15 Temmuz’da ülkemiz aleyhine, vatanımız bayrağımız aleyhine planlar yapanlar milletimizin duvarına tosladı ve milletimiz onların o tuzaklarını başlarına geçirdi. İnşallah yargı önünde FETÖ mensupları hesap veriyor. PKK’sı DAEŞ’i, hepsinin kökünü kazıyıncaya kadar terörle mücadeledeki kararlılığımız devam edecek. Bu mücadelede şehitler verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimiz oldu, gazilerimize geçmiş olsun diyor şükranlarımızı sunuyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu daim eylesin.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20204
0.202542019-09-20 08:26:47