Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
1400 VATANDAŞA YEMEK DAĞITIMI

Okunma: 1016

31.05.2017 16:43

bartın belediyesi aş evi, bartın belediyesi iftar yemeği dağıtımı, vandaşa iftar yemeği, bartın aş evi

Bartın Belediyesi Aşevi her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayı içinde de ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ulaştırmaya devam ediyor.

 

 

Ramazan ayı boyunca Bartın’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar ve sahur vakitlerinde yemek dağıtımı gerçekleştiren Bartın Belediyesi Aşevi bu Ramazan ayı içersinde de kapı kapı sıcak aş ulaştırmaya devam ediyor. Aşevi bu yıl 360 aile olmak üzere toplamda bin 400 vatandaşa hizmet verecek. Bartın Belediyesi ekiplerince her gün 3 çeşit yemek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılacak.

 

Daha önceki yıllarda Gazhane bölgesinde hizmet veren ancak Gazhane Projesi’ne başlanılması nedeniyle bu yıl Belediye Sosyal Tesislerinde hizmet veriyor. Aşevi içinde bulunduğumuz Ramazan ayı boyunca 360 aile olmak üzere toplamda bin 400 vatandaşa kapı kapı sıcak aş ulaştırıyor.

 

Bartın Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine her gün 3 çeşit yemek götürüldüğünü ve Ramazan ayı boyunca bu hizmetin devam edeceğini belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “360 aileye toplamda da bin 400 kişiye hizmet veren aşevi ile yardımsever vatandaşların da katkısıyla her gün iftarlık ve sahurluk yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Yemekleri ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyoruz. Vatandaşların gelip kuyruk oluşmasını istemiyorum. Gelen olur gelemeyen olur. Belki gelmekte çekinen olur. Bu nedenle biz evlere kadar ulaştırıyoruz. Bu hizmet İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından yapılıyor.” Dedi.

 

Ramazan ayı dolayısıyla yine 3 bin kişiye gıda dağıtımı yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Akın, “Ramazan ayı münasebetiyle 3 bin kişiye gıda dağıtıyoruz. Muhtarlarımız vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Belediye Sosyal Tesislerinde 10-12 akşam boyunca iftar veriyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimiz de bu iftarlardan faydalanıyorlar. Allah bu ramazanı hayırlı uğurlu eylesin. Bereketli eylesin. Allah Ramazan ayının dünyada ve Türkiye’de barışa vesile olmasını nasip etsin.” Dedi. 

Etiketler: bartın belediyesi aş evi, bartın belediyesi iftar yemeği dağıtımı, vandaşa iftar yemeği, bartın aş evi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

5.32209
5.322462019-09-20 17:41:31